fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: Kupujący wracają do gry

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Po wyprzedaży w końcówki minionego tygodnia krajowi inwestorzy ochoczo ruszyli do odkupywania przecenionych walorów.

Pierwsze minuty handlu w Warszawie przebiegają pod znakiem wzrostów głównych indeksów. Pół godziny po rozpoczęciu notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był ponad 0,7 proc. powyżej piątkowego zamknięcia sesji. Krajowe wskaźniki poruszają się zgodnie z trendem wyznaczonym przez pozostałe europejskie rynki akcji, gdzie zdecydowanie przeważa kolor zielony. Z uwagi na brak istotnych danych w kalendarzu makroekonomicznym kluczowym czynnikiem, który rozstrzygnie o losach dzisiejszej sesji będzie postawa graczy na pozostałych rynkach akcji, gdzie inwestorzy zdają się nie dostrzegać globalnych geopolitycznych zagrożeń, co nie znaczy, że nie istnieją.

Warszawie do łask inwestorów powróciły największe spółki z indeksu WIG20. Lokomotywą poniedziałkowej zwyżki są walory banków, odrabiające straty po ubiegłotygodniowej przecenie. Kupujący są też bardzo aktywni na papierach CD projektu i PGNiG. Mniejszy popyt pojawił się na akcjach koncernów energetycznych, ale wszyscy przedstawiciele tego sektora notowani są na plusach. Z pozytywnych nastrojów nie skorzystały jedynie papiery CCC i Lotosu, notując umiarkowane zniżki.

Pozytywne nastroje udzieliły się również szerokiemu rynkowi, gdzie w poniedziałkowy poranek przewagę mają drożejące walory. Większym zainteresowaniem cieszą się mniejsze spółki z indeksu sWIG80, kontynuując pozytywny trend z poprzednich sesji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA