Giełda

GPW Asystent to pierwszy bot w historii naszej giełdy

Bloomberg
GPW Asystent to pierwszy bot w historii warszawskiego parkietu, stworzony przez twórców aplikacji mobilnych z MoveApp. W czym pomaga?

„GPW Asystent” umożliwia inwestorom szybki dostęp do indeksów i notowań spółek oraz udostępnia najnowsze wiadomości rynkowe z Polskiej Agencji Prasowej, dotyczące emitentów. 

Bot działa w oparciu o platformę Facebook Messenger i wykorzystuje możliwości sztucznej inteligencji oraz aplikacji do czatowania.

„Aby skorzystać z pomocy tego narzędzia wystarczy wybrać „GPW Asystent” na liście kontaktów w komunikatorze i wysłać wiadomość np. z nazwą spółki. W odpowiedzi otrzymamy aktualne notowania oraz inne przydatne informacje, dotyczące m.in. raportów bieżących czy okresowych” – informuje MoveApp (firma z grupy Me & My Friends). 

- Realizacja projektów takich jak GPW Asystent pozwala nam wykorzystać nowe technologie i rozwiązania komunikacyjne. Liczymy na to, że będzie ciekawym uzupełnieniem dla aplikacji mobilnej GPW i platformy GPWTr@der – mówi, cytowana w komunikacie, Justyna Rachańska, p.o. dyrektor działu komunikacji i marketingu GPW.

Z kolei przedstawiciele MoveApp podkreślają, że bot GPW ma stać się wirtualnym asystentem, zapewniającym prosty i szybki dostęp do danych giełdowych. Docelowo będzie dostarczał także wykresy notowań oraz umożliwi ustawianie indywidualnych powiadomień dla konkretnych spółek.

Strony podkreślają, że jest to pierwsza, pilotażowa odsłona narzędzia przeznaczonego zarówno dla inwestorów, jak i osób zainteresowanych rynkiem kapitałowym.

„GPW Asystent” jest już dostępny dla użytkowników Messengera i - jak zapowiadają pomysłodawcy z MoveApp – będzie rozwijany o nowe, przydatne dla inwestorów funkcje.

Firma MoveApp specjalizuje się w tworzeniu aplikacji mobilnych na platformy iOS i Android.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL