fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Wall Street: Rekord Nasdaqa

Bloomberg
Wtorkowa sesja na Wall Street zaczęła się optymistycznie, ale w końcu dwa spośród trzech głównych indeksów nowojorskiej giełdy zakończyły dzień na minusie.

Dow Jones spadł o 0,01 proc., S&P500 stracił o 0,07 proc. Natomiast Nasdaq zyskał o 0,33 proc. ustanawiając drugi z rzędu rekord zamknięcia.

Oprócz danych makro i wyników finansowych spółek inwestorzy żyli spekulacjami odnośnie przekazywania poufnych informacji Rosjanom przez prezydenta Donalda Trumpa.

Dane o produkcji przemysłowej w USA za kwiecień pokazały, że wzrost wyniósł 1,0 proc. m/m przy medianie oczekiwań na poziomie 0,4 proc. m/m. Jest to najwyższy odczyt od trzech lat.

Oddziału FED w Atlancie opublikował swój bieżący model dotyczący wzrostu PKB (GDPNow) i zrewidował oczekiwania na II kwartał z 3,6 proc. do 4,1 proc. w ujęciu zanalizowanym. Zdaniem FED spowolnienie w I kwartale jest przejściowe.

Zyskiwały walory takich spółek jak: BP (+1.48 proc.), Citigroup (+1.74 proc.), Johnson & Johnson (+0.61 proc.).

Traciły natomiast na wartości akcje m.in.: Pfizer (-1.57 proc.), ConocoPhillips (-0.65 proc.), Wal-Mart Stores (-1.55 proc.), Bank of America Corporation (-0.29 proc.).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA