fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2020

Jest decyzja ws. rozegrania meczu z Izraelem

AFP
Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że mecz Izrael - Polska w eliminacjach Euro 2020 odbędzie się zgodnie z planem 16 listopada w Jerozolimie. Istniała obawa, że spotkanie zostanie odwołanie lub przeniesione ze względu na napiętą sytuację w kraju gospodarza meczu.

"PZPN informuje, że reprezentacja Polski zgodnie z wcześniejszym programem wyleci w piątek, 15 listopada 2019 roku do Izraela i rozegra tam zaplanowane w terminarzu UEFA spotkanie eliminacji mistrzostw Europy" - czytamy w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Czytaj także: W Izraelu wyją syreny. 22 ofiary w Strefie Gazy

Decyzja została podjęta po rozmowach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, ambasadą Polski w Izraelu, federacją piłkarską Izraela i przedstawicielami UEFA. „Biorąc pod uwagę napiętą sytuację w kraju gospodarza meczu, PZPN po licznych rozmowach i konsultacjach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, ambasadą Polski w Izraelu, federacją piłkarską Izraela oraz przedstawicielami UEFA, podjął decyzję o udaniu się do Jerozolimy i rozegraniu planowanego meczu eliminacji ME” - podkreślono w komunikacie. „Nasi rozmówcy i partnerzy organizujący te rozgrywki zapewnili nas o wykluczeniu ryzyka i gwarancjach bezpieczeństwa podróży i pobytu reprezentacji Polski oraz grupy ok. 2000 polskich kibiców, wybierających się do Izraela. Jednocześnie gospodarze meczu zaapelowali do polskich kibiców o odpowiedzialność, dyscyplinę i bezwzględne zastosowanie się do przepisów prawnych obowiązujących na terenie państwa Izrael” - dodano.

PZPN zastrzegł sobie jednocześnie prawo podjęcia stosownych i stanowczych działań w sytuacji, kiedy w związku z meczem Izrael - Polska będzie zagrożone bezpieczeństwo polskich piłkarzy i kibiców.

Polska reprezentacja już na dwie kolejki przed zakończeniem eliminacji zapewniła sobie awans na Euro 2020. Po meczu, który odbędzie się w sobotę Polaków czeka jeszcze starcie ze Słowenią w Warszawie.

 

Źródło: PZPN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA