fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Finlandia: Rosyjscy dyplomaci nie płacą mandatów

stock.adobe.com
Rosyjscy dyplomaci otrzymali 72 mandatów za nieprawidłowe parkowanie w Helsinkach. Nie zapłacili 71 z nich - informuje serwis yle.fi.

Pod względem liczby niezapłaconych mandatów rosyjscy dyplomaci zdecydowanie wyprzedzają dyplomatów innych krajów. Wiele ambasad nie ma na swoim koncie żadnego mandatu za złe parkowanie w 2017 roku, a np. dyplomaci z USA zapłacili 12 z 14 wystawionych im mandatów.

Yle.fi przypomina, że zgodnie z Konwencją Wiedeńską dyplomaci nie są zobligowani do płacenia mandatów za nieprawidłowe parkowanie. Mimo to wielu dyplomatów dobrowolnie uiszcza takie kary.

Fiński serwis podaje, że przez cały 2017 rok żadnego mandatu za złe parkowanie w Helsinkach nie wystawiono dyplomatom z Estonii, Norwegii, Austrii, Belgii, Szwajcarii, Holandii, Hiszpanii, Czech, Irlandii, Gruzji, Palestyny, Algierii, Liberii, Malezji, Tajlandii i Peru. Po jednym mandacie otrzymali dyplomaci z Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Yle.fi zwraca uwagę, że liczba mandatów za złe parkowanie wystawianych dyplomatom w Helsinkach w ciągu ostatnich lat znacznie się zmniejszyła. Na początku XXI wieku wystawiano ich ok. tysiąca, w 2008 - 810, a w 2013 - 534. W ubiegłym roku dyplomaci zostali ukarani za nieprawidłowe parkowanie w Helsinkach 333 razy.

Spośród tych 333 mandatów dyplomaci opłacili 65.

Oprócz Rosjan najczęściej karani za nieprawidłowe parkowanie są dyplomaci z Arabii Saudyjskiej i Chin, którzy w 2017 roku otrzymali po 22 mandaty za nieprawidłowe parkowanie w stolicy Finlandii. Chińczycy uregulowali należność za trzy mandaty, a Saudyjczycy - za sześć.

Źródło: yle.fi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA