fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Iran ostrzega Izrael: Zrównamy Tel Awiw z ziemią

AFP
- Tel Awiw zostanie zrównany z ziemią, jeśli izraelski reżim podejmie jakąkolwiek akcję wojskową przeciwko Republice Islamskiej - ostrzegł Mohsen Rezaie, sekretarz irańskiej Majma' Taškhis Ma?la?at Nezam, organu administracyjnego powoływanego przez najwyższego przywódcę duchowego Iranu.

To reakcja Iranu na groźby formułowane przez premiera Izraela Benjamina Netanjahu pod adresem reżimu w Teheranie w czasie Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

Przed kilkunastoma dniami pojawienie się irańskiego drona nad terytorium Izraela w pobliżu granicy izraelsko-syryjskiej doprowadziło do najcięższych od ponad trzydziestu lat bombardowań sąsiedniego kraju przeprowadzonych przez Izrael.

Rezaie, cytowany przez irańską agencję Fars stwierdził również, że Teheran "nie pozwoli Netanjahu na ucieczkę", jeżeli "niemądry ruch" zostanie wykonany przez Tel Awiw przeciwko Iranowi.

W Monachium Netanjahu mówił, że nie pozwoli Iranowi na zaciśnięcie pętli terroru na szyi Izraela. - Nie zawahamy się przed podjęciem kroków w obronie własnej i będziemy działać, jeśli zajdzie taka potrzeba, nie tylko przeciwko pomagierom Iranu, którzy nas atakują, ale również przeciwko samemu Iranowi - stwierdził premier Izraela.

Szef MSZ Iranu Mohammad Javad Zarif stwierdził, że słowa te "nie zasługują nawet na odpowiedź".

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA