fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Sondaż: Ponad jedna czwarta Polaków nie chce się zaszczepić przeciw Covid-19

Cezary Pazura
W środę w punkcie na PGE Narodowym drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymał Cezary Pazura, ambasador kampanii #SzczepimySię. Do szczepień wciąż nie jest przekonanych 27,5 proc. ankietowanych w sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”
fot. PGE Narodowy/ Andrzej Hulimka
Od kultury i sztuki po edukację oraz organizację wesel i komunii. W środę premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili plan dotyczący odmrażania wszystkich dziedzin życia. – Trzecia fala najpewniej się przełamała – podkreślał premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając znoszenie obostrzeń.

Luzowanie ma się zacząć już 1 maja od sportu, potem otwierane będą m.in. duże sklepy, szkoły, hotele, gastronomia i na końcu kultura.

Rząd zastrzega, że dane dotyczące zachorowań i inne wskaźniki będą bardzo uważnie monitorowane w trakcie kolejnych etapów odmrażania gospodarki. Od liczby nowych zakażeń ma m.in. zależeć zniesienie obowiązku noszenia maseczek.

Politycy opozycji przenoszą już uwagę na to, co z „normalną” działalnością systemu opieki zdrowotnej. – Kiedy koniec teleporad? Co z diagnostyką? Kiedy ruszą planowe przyjęcia i zabiegi? – pytał prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Plan odmrażania może ulec modyfikacjom. Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że resort kultury będzie intensywnie zabiegał o to, by kina i teatry mogły się otworzyć dla publiczności wcześniej niż 29 maja. Niezadowoleni z programu są właściciele parków rozrywki. Wskazują, że zostali pominięci. Rząd zaprasza ich na rozmowy i apeluje do Polaków o zapisywanie się na szczepienia. Z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że chce to zrobić blisko połowa ankietowanych.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA