fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Lokum Vista: Lokum Deweloper wchodzi do Krakowa

Lokum Vista przy ul. Walerego Sławka w Krakowie
Materiały Inwestora
Pozwolenie na budowę osiedla Lokum Vista przy ul. Walerego Sławka w Krakowie dostała firma Lokum Deweloper.

Inwestycja powstanie na działce o o powierzchni 4,4 ha, w południowej części Krakowa, niedaleko centrum handlowego Bonarka. W czterech etapach deweloper wybuduje 986 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 53 tys. mkw.

- Rozpoczęcie budowy osiedla Lokum Vista to ważne wydarzenie w historii naszej firmy - mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper. Od 2004 roku budowaliśmy mieszkania o podwyższonym standardzie we Wrocławiu. Zgodnie z założoną strategią biznesową podjęliśmy decyzję o zwiększeniu skali naszej działalności i wejściu na nowy rynek. W zeszłym roku kupiliśmy w Krakowie 7,5 ha gruntów za 77,4 mln zł, co umożliwia nam budowę ponad 1,5 tys. lokali o łącznej powierzchni użytkowej 84 tys. mkw. w ciągu trzech lat - dodaje.

Według prezesa Lokum Deweloper mieszkania na nowym krakowskim osiedlu są dobrym produktem i dla szukających lokali dla siebie, i dla inwestorów. - Atutem osiedla jest lokalizacja niedaleko centrum, rozwinięta infrastruktura handlowo - usługowa oraz dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna - podkreśla Bartosz Kuźniar. - W pobliżu jest największe centrum handlowe w Krakowie oraz Bonarka for Bussines, gdzie docelowo powstanie prawie 100 tys. mkw. powierzchni biurowej - opowiada.

Na osiedlu Lokum Vista deweloper zaplanował mieszkania o powierzchni od 31 do 90 mkw. Część lokali można będzie przerobić - np. dwa pokoje z osobną kuchnią na trzy pokoje z aneksem kuchennym. Deweloper zaplanował na osiedlu dziedzińce z fontannami, place zabaw, strefy zieleni. Będą też miejsca parkingowe w halach garażowych oraz miejsca postojowe naziemne.

Osiedle będzie ogrodzone oraz monitorowane. W części budynków znajdą się lokale usługowe. W pierwszym etapie inwestycji firma wybuduje 245 lokali. 146 mieszkań o powierzchni od 39,93 do 62,83 mkw. trafiło na rynek w czwartym kwartale ubiegłego roku. Część z nich jest objęta rezerwacją.

Średnia cena mieszkania to 6,6 tys. zł za mkw. 99 lokali wejdzie na rynek w drugim kwartale tego roku. Pierwszy etap osiedla ma być gotowy w 2018 roku.

o deweloperze

Lokum Deweloper działa w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie. Spółka jest generalnym wykonawcą swoich osiedli. W 2016 roku Grupa Lokum Deweloper sprzedała 645 lokali (wzrost 33 proc., rok do roku). Po trzech kwartałach 2016 r. Grupa uzyskała przychody na poziomie 106,6 mln zł (wzrost o 67,5 proc.). Zysk netto wzrósł o 37 proc., do 22,3 mln zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA