fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

E-Kiosk: Zysk netto 20 proc. w górę, wpływy wzrosły o 8 proc.

materiały prasowe
W ub.r. firma E-Kiosk (kontrolowana przez Gremi Media), do której należą platformy eKiosk.pl, eGazety.pl i Nexto.pl z prasą cyfrową i ebookami oraz agencja marketingowa eContentLAB.pl, osiągnęła w pierwszym kwartale 2021 roku wzrost zysku netto z 802 tys. zł do 959 tys. zł. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Wartość przychodów sprzedażowych osiągnęła poziom 3 121 tys. zł i była wyższa o 8 proc.

- W 2021 roku naszym celem jest utrzymanie nowych czytelników, którzy zdecydowali się na treści cyfrowe wskutek ograniczeń spowodowanych wybuchem pandemii a także ciągłe pozyskiwanie nowych odbiorców. W tym celu udoskonalamy naszą ofertę i kanały dystrybucji. To przy konsekwentnym stosowaniu wypracowanych w ostatnich latach standardów w zakresie dyscypliny finansowej powinno pozwolić nam na kolejne wzrosty. Wyniki pierwszego kwartału pokazują, że idziemy w dobrym kierunku - komentuje Łukasz Piela, prezes zarządu e-Kiosk SA.

W pierwszym kwartale Spółka podpisała kontrakty z KGHM Polska Miedź SA oraz Narodowym Centrum Badań i Rozwoju a także rozszerzyła współpracę z PKN Orlen SA.

Ponadto spółka rozwijała nową odsłonę aplikacji dla użytkowników serwisu nexto.pl oraz nową odsłonę sklepu internetowego dedykowanego sprzedaży oprogramowania dla przedsiębiorców. W kolejnych okresach serwis będzie rozbudowywany o warstwę kontentową.

Spółka informuje także, że należąca do niej agencja eContentLAB zrealizowała dwie konferencje hybrydowe: trzydniową, międzynarodową konferencję „Warsaw Passive Investment Conference", zrealizowaną dla Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz konferencję „OFE, IKE, IKZE, PPE, PPK, OIPE- nadchodzące zmiany na rynku emerytalnym i ich konsekwencje", zrealizowaną dla Izby Zarządzającej Funduszami i Aktywami.

E-Kiosk S.A. jest największym dystrybutorem e-prasy w Polsce, który skupia w jednym miejscu zarówno katalog e-prasy, ebooków jak i audiobooków. Celem spółki jest udostępnienie pełnej oferty publikacji, periodyków i książek w wersji cyfrowej. E-Kiosk rozwija też dystrybucję oprogramowania i świadczy usługi e-commerce dla wydawnictw. Do spółki należą brandy: eKiosk.pl, eGazety.pl, Nexto.pl oraz eContentLAB.pl.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA