fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo

Czym można zasłaniać twarz od soboty 27 lutego 2021 r.

Zakupy podczas epidemii koronawirusa
Fotorzepa/Robert Gardziński
Od soboty będzie wprowadzony zakaz stosowania zamienników maseczek do zakrywania ust i nosa - minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji potwierdził wcześniej zapowiadane zmiany.

Do tej pory zamiast maseczki mogliśmy chronić się m.in. przyłbicami, szalikami, kominami, bandanami. Zgodnie z zapowiedzianymi regulacjami od soboty będzie można nosić jedynie maseczki.

Minister zdrowia podkreślił, że stosowanie przyłbic nie jest zakazane o ile ma się maseczkę. Niedzielski zwrócił uwagę, że przyłbice dobrze chronią górną część twarzy, w tym oczy.

Prof. Paradowska-Stankiewicz wyjaśniła, że rekomendowane maseczki to te chirurgiczne i wyższej klasy. - Obecnie dostępne maseczki jednorazowe też mogą być stosowane - powiedziała przedstawicielka Rady Medycznej. Chodzi m.in. o maski typu FP2 i FP3, które choć są jednorazowe, to mają funkcje filtrujące.

- Pamiętajmy, że kluczowe jest to, by mieć maseczkę, która prawidłowo zasłania twarz. Nos, usta - to jest gwarancją tego, że maseczka działa w sposób prawidłowy. Nie wdychamy ponad 90 proc. patogenów z otoczenia - wyjaśniła profesor.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA