fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

W Bank of America poleciały głowy

Bloomberg
W jednej z największych instytucji finansowych USA – Bank of America Corp – doszło do personalnego trzęsienia ziemi. Z pracą pożegnał się między innymi szef operacji finansowych spółki Bruce Thompson.

51-letni Thompson, odpowiedzialny za operacje finansowe i zarządzanie ryzykiem zostanie od 1 sierpnia zastąpiony przez Paula Donofrio. Powodem odejścia były problemy z przejściem przez bank ostatniego stress-testu narzuconego przez Rezerwę Federalną w celu uniknięcia powtórki kryzysu finansowego z 2008 roku. Bank of America co prawda poradził sobie z problemem, ale Fed zalecić bankowi zaostrzenie wewnętrznej kontroli.

Donofrio do tej pory zarządzał operacjami finansowymi działów obsługi detalicznej oraz obsługi portfeli najbogatszych klientów. Jest związany z bankiem od 16 lat.

To nie koniec roszad. Wiceprezesem banku została Anne Finucane, która nadal będzie zajmować się strategią rozwoju i marketingiem. Bank ogłosił także zmiany na najwyższych szczeblach w dziale kadr i administracji. Dyrektor Bank of America Brian Moynihan wysłał również na emeryturę szefa działu obsługi najbogatszych klientów.

Bank of America jest drugim co do wielkości bankiem w Stanach Zjednoczonych. Posiada ponad 5000 oddziałów na całym świecie, a wysokość jego aktywów szacowana jest na 2,1 biliona dolarów.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA