fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Bardzo dobre wyniki Goldman Sachs

Bloomberg
Goldman Sachs miał w drugim kwartale 6,26 USD zysku na akcję, gdy średnia prognoz analityków mówiła, że wypracuje on 3,78 USD zysku na akcję.

Zysk netto wyniósł 2,42 mld USD. Przychód był aż 41 proc. wyższy niż w takim samym okresie rok wcześniej i wyniósł 13,3 mld USD. Przychód z bankowości inwestycyjnej sięgnął rekordowych 2,66 mld USD.

Sam przychód z handlu akcjami wyniósł 2,94 mld USD i był najwyższy od 11 lat. Bank odłożył 1,59 mld USD na potencjalne straty kredytowe związany z pandemią koronawirusa.

- Nasze silne wyniki finansowe pokazują korzyści związane z naszym zdywersyfikowanym modelem biznesowym. Zawirowania, które widzieliśmy w ostatnich miesiącach tylko wzmacniają nasze oddanie strategii, którą przedstawiliśmy wcześniej w tym roku inwestorom. O ile perspektywy gospodarcze pozostają niepewne, to jestem pewny, że pozostaniemy solidnym wyborem klientów z całego świata, którzy chcą przekształcić swój biznes i zbudować bardziej odporną gospodarkę – stwierdził David Solomon, prezes Goldman Sachs.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA