Reklama
Rozwiń

Deutsche Bank jednak połączy się z Commerzbankiem?

Fuzja dwóch największych pożyczkodawców w Niemczech dojdzie do skutku „raczej wcześniej niż później” – donosi „Financial Times”.

Aktualizacja: 30.08.2018 13:09 Publikacja: 30.08.2018 13:04

Deutsche Bank jednak połączy się z Commerzbankiem?

Foto: Bloomberg

Od dawna słychać o rozmowach na temat potencjalnej fuzji Deutsche Banku i jego krajowego konkurenta Commerzbanku. Obserwatorzy we Frankfurcie uważają, że do połączenia dojdzie – pytanie tylko, kiedy. Najpierw jednak zarządzający Deutsche Bankiem muszą zmierzyć się z kilkoma trudnościami. Chodzi głównie o pomyślne zakończenie restrukturyzacji, którą przechodzi jednostka inwestycyjna banku.

– Łączenie dwóch chorych ciał nie tworzy zdrowego – cytuje „Financial Times” anonimową osobę z grona akcjonariuszy DB. Ostatni czas nie był pomyślny dla banku, który ogłosił redukcję 7 tys. etatów w celu zmniejsza kosztów i przywrócenia rentowności. Przez trzy ostatnie lata DB wykazywał straty oraz był obciążany karami finansowymi. W 2016 r. bank został wezwany do zapłaty 14 mld USD na rzecz Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych za niewłaściwą sprzedaż papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką mieszkaniową w okresie poprzedzającym kryzys finansowy z 2008 r. Ostatecznie kwota wyniosła 7,2 mld USD. Ponadto w styczniu ubiegłego roku Deutsche Bank zgodził się zapłacić amerykańskim i brytyjskim organom regulacyjnym 630 mln USD grzywny za przeprowadzanie sztucznych transakcji między Moskwą, Londynem i Nowym Jorkiem.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Banki
Jak pogodzić cyfrową Alfę z tradycyjnymi Boomersami? Banki mają problem
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Banki
Pekao i PZU dogadują szczegóły połączenia
Banki
MF nie chce karać „złych banków”. Ale i tak dołoży im podatków
Banki
Banki z satysfakcją przyjmują wyrok TSUE
Banki
Bank Anglii nie zmienił stóp procentowych