fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Amber Gold

Paweł Kukiz: Ludzie zapomną o "lipie" Michała Tuska

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Polska jest na tyle specyficznym krajem, że ludzie po pierwsze mają krótką pamięć, ludzie nie pamiętają o taśmach u Sowy, ludzie zapomną o lipie - stwierdził w RMF FM Paweł Kukiz, komentując przesłuchanie Michała Tuska przed komisją ds. Amber Gold.

- Tutaj nic nie jest w stanie w tej partiokracji, przy tej ordynacji wyborczej, przy tej roli mediów, przy promowaniu partii politycznych w stanie zaszkodzić politykowi - dodał Kukiz, odpowiadając na pytanie, czy komisja może "pogrążyć" Donalda Tuska.

Lider Kukiz'15 stwierdził, że słowa Michała Tuska mogą zaszkodzić zaszkodzić karierze byłego premiera. - Tam wiele rzeczy powiedział prawdopodobnie niechcący, rzeczy takich, które są bulwersujące i które w normalnych, demokratycznych krajach absolutnie by kompromitowały polityka - mówię tu o ojcu pana Michała. Ale tutaj jest normą od trzydziestu praktycznie lat - skomentował.

Zdaniem Kukiza zatrudnienie Michała Tuska w OLT Express mogło służyć jako "zasłona, uwiarygodnienie dla takich niezbyt legalnych działań tej firmy". - Natomiast czy był parawanem, to ma już ocenić komisja. Po to została powołana - powiedział.

- Jeśli się do tego doda te słynne słowa, że właściwie wiedział, i ojciec również, że to jest lipa, świadczy to generalnie o polskiej polityce, o tym gangsterskim charakterze polskiej polityki. I o tym, że ludzie nie mają absolutnie nic do powiedzenia, żadnych instrumentów prawnych, żeby takiej rzeczywistości zapobiec - mówił gość RMF FM.

Cała rozmowa na rmf24.pl

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA