Jak czytamy na stronie rmf24.pl, zniesienie limitu e-recept dla wybranych szpitali i przychodni to najważniejsze ustalenie piątkowego spotkania przedstawicieli Naczelnej Rady Lekarskiej z wiceministrem Maciejem Miłkowskim. Były to pierwsze rozmowy obu stron po zmianie na stanowisku szefa resortu zdrowia.

Przypomnijmy, iż w lipcu wprowadzono limit 300 e-recept dla 80 pacjentów w ciągu 10-godzinnego dnia pracy lekarza. W ten sposób resort zdrowia chce ukrócić działalność platform internetowych, za pośrednictwem których recepty są wystawiane bez badania pacjenta. Przeciwko wprowadzeniu limitów protestuje samorząd lekarski.

To nie jedyne ustalenia piątkowego spotkania. Jak podaje RMF FM, lekarze uzgodnili z wiceministrem zdrowia, że wspólnie w najbliższych tygodniach przygotują nowelizację przepisów dotyczących wystawiania e-recept także na leki psychotropowe i środki odurzające. Efekt ma być taki, że medycy nie będą już musieli dodatkowo sprawdzać historii leczenia pacjenta, bo wszystko ma być dostępne automatycznie - tak, by nie zabierać czasu wizyty. 

Czytaj więcej

Będzie protest lekarzy. Postulat zerowy: zniesienie limitu recept