Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 06.07.2025 08:28 Publikacja: 29.03.2022 12:33
Ciechocinek
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Od 28 marca 2022 r. test na obecność materiału genetycznego wirusa nie jest warunkiem rozpoczęcia realizacji skierowania w wyznaczonym miejscu, terminie i profilu udzielenia świadczenia w zakresie leczenia uzdrowiskowego - informuje Narodowy Fundusz Zdrowia. I dodaje, że brak wyniku testu w dniu stawienia się pacjenta w wyznaczonym terminie i miejscu udzielania świadczeń nie może stanowić podstawy odmowy udzielenia świadczenia.
Zdaniem Jana Golby, prezesa Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych, zniesienie wymogu ułatwi ruch turystyczny w miejscowościach uzdrowiskowych, który dodatkowo przyhamował ostatnio w związku z wojną na Ukrainie. Nie sądzi, by takie rozwiązanie wpłynęło na wzrost zachorowań: - Nie oszukujmy się - rozluźnienie, jeśli chodzi o noszenie maseczek czy przestrzeganie obostrzeń, nastąpiło już jakiś czas temu. Z drugiej strony - w czasie ich obowiązywania mieliśmy zaledwie pojedyncze przypadki zachorowań wśród osób kierowanych na leczenie uzdrowiskowe. Jeśli już się zdarzały, mieliśmy izolatki dla chorych, w których można było ich oddzielić od pozostałych kuracjuszy - tłumaczy Jan Golba w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Nic się nie stanie, jeżeli minister finansów nie zatwierdzi planu finansowego NFZ. Prawo dokładnie mówi, jak moż...
Opiekę koordynowaną realizuje co druga przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej w Polsce. Żeby mogła się rozwij...
Rada ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów przyjęła zaproponowane przez Polskę ko...
Nowe przepisy mają zwiększyć dostępność leków i wzmocnić konkurencyjność unijnego przemysłu farmaceutycznego.
Każdego roku w Polsce odbywa się ok. 25 tys. operacji kardiochirurgicznych, w tym ok. 200 przeszczepów serca. -...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas