To prawdziwy sukces, bo do rywalizacji stanęło ponad 250 drużyn z najbardziej renomowanych uczelni prawniczych z całego świata. Jest to najlepszy wynik drużyny z Polski, jaki udało się do tej pory osiągnąć. Ponadto w konkursie wyróżnienia indywidualne zdobyło troje członków tej drużyny: Maciej Durbas, Magda Kofluk i Maciej Marek.

Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot to największy na świecie konkurs z międzynarodowego arbitrażu handlowego. W symulacjach rozpraw studenci walczą na słowa i argumenty, występując zarówno w charakterze pozwanych, jak i powodów. W konkursie muszą się wykazać bardzo dobrą znajomością zagadnień związanych z handlem międzynarodowym, w tym konwencji wiedeńskiej o międzynarodowej sprzedaży towarów, reguł takich jak np. Incoterms czy sposobów płatności.

Tegoroczna edycja konkursu koncentrowała się na problematyce wielostopniowych klauzul arbitrażowych, prawidłowej dacie spełnienia świadczenia, zagadnieniu siły wyższej oraz metodach określania szkód. W finale, który odbywał się od 21 marca do 1 kwietnia, uczestnicy zmagali się z rozwiązaniem sporu między firmami z branży inżynieryjnej.

– Współpraca ze studentami Wydziału Prawa UJ dała nam dużo satysfakcji – podkreśla Łukasz Hejmej z kancelarii CMS Cameron McKenna, która patronowała najlepszej polskiej drużynie. Jej trenerem była mecenas Agata Wacławik-Wejman. Oprócz Krakowa Polskę reprezentowali studenci z ośrodków z Warszawy, Katowic, Wrocławia i Torunia.