Tragiczny wypadek na trasie S3 koło Szczecina. Nie żyje jedna osoba (WIDEO)

Na drodze S3 niedaleko Szczecina doszło do tragicznego wypadku. Po tym, jak samochód ciężarowy uderzył w tył autobusu serwisowego i zapalił się, zginęła jedna osoba.

Publikacja: 21.05.2024 10:34

Śmiertelny wypadek na drodze S3 w okolicach miejscowości Chlebowo. Jedna osoba zginęła po tym jak sa

Śmiertelny wypadek na drodze S3 w okolicach miejscowości Chlebowo. Jedna osoba zginęła po tym jak samochód ciężarowy uderzył w tył autobusu serwisowego i zapalił się. Do zdarzenia doszło na między węzłami Gryfino i Klucz. Droga S3 jest zablokowana w obu kierunkach.

Foto: PAP/Marcin Bielecki

Jak informuje RMF FM, do tragicznego wypadku doszło przed godziną 7.00 rano w miejscowości Chlebowo w gminie Gryfino w województwie zachodniopomorskim.

Wypadek na trasie S3. Ciężarówka spłonęła, nie żyje kierowca

Na drodze S3 niedaleko Szczecina zderzyły się aż trzy pojazdy – dwa autobusy i pojazd ciężarowy, który w wyniku zdarzenia się zapalił. „Wczesnym rankiem na autostradzie doszło do tragicznego wypadku. Na pasie awaryjnym stały dwa autobusy, z których jeden uległ awarii. Kierowca ciężarówki, próbując ominąć nieruchome pojazdy, zahaczył oba autobusy, co doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem i zjechania do rowu. Następnie ciężarówka stanęła w ogniu” – czytamy we wpisie opublikowanym na Facebooku przez profil Polskie Służby. 

We wszystkich pojazdach, które brały udział w incydencie, podróżowali tylko kierowcy. Mężczyzna, który prowadził ciężarówkę, niestety nie przeżył wypadku. Poszkodowani zostali także obaj kierowcy autobusów. Ich stan ma być ciężki. „Niestety, kierowca ciężarówki zginął na miejscu, spłonął żywcem w pożarze. Obaj kierowcy autobusów zostali poważnie ranni i są w stanie ciężkim; zostali przetransportowani do szpitala śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ze Szczecina i Gorzowa” – czytamy. 

Czytaj więcej

Po czarnej serii wypadków motocyklistów policja nasili kontrole

Wypadek na S3 pod Gryfinem. Utrudnienia 

Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie przekazywała wcześniej, że droga jest zablokowana w obu kierunkach. Punkt Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podawał natomiast, że utrudnienia w ruchu drogowym mogą potrwać do około godziny 9.00 rano. Profil Polskie Służby napisał jednak około godziny 9.30, że utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. „Kierowcy podróżujący w tym kierunku powinni szukać objazdów lub liczyć się z długim oczekiwaniem” – podkreślono. 

Jak informuje RMF FM, do tragicznego wypadku doszło przed godziną 7.00 rano w miejscowości Chlebowo w gminie Gryfino w województwie zachodniopomorskim.

Wypadek na trasie S3. Ciężarówka spłonęła, nie żyje kierowca

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Wypadki
W kopalni Jankowice doszło do podziemnego pożaru. Ewakuowano górników
Wypadki
Jeżdżą szybko, mandaty płacą sporadycznie. Obcokrajowcy za kierownicą
Wypadki
Wyciek amoniaku w Koszalinie. Ewakuowano ponad 300 osób
Wypadki
Doszczętnie spłonął neogotycki pałac we Wrocławiu. Akcja strażaków trwała całą noc
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Wypadki
Piorun raził grupę turystów w górach. Trzynaście osób trafiło do szpitali
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży