Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych odpowiadając na pismo z 19 marca 2013 r. (OBPON.ORG/0198/15/ES/2013.03.19) informuje, że:
Mając na uwadze definicję kosztów płacy zawartą w art. 2 pkt 4a ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (DzU z 2011 r. nr 127, poz. 721 z późn.zm.) wchodzące do kosztów płacy składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych są naliczane od podstawy wymiaru tych składek, a nie wyłącznie od kwoty wynagrodzenia brutto.
Nie oznacza to jednak, że kosztem płacy staje się przez to każde świadczenie, którego wartość wpływa na wysokość podstawy wymiaru tych składek. Katalog składników kosztów płacy jest zamknięty. Dlatego składki na te fundusze stanowią koszty płacy, ale kwota ekwiwalentów i innych świadczeń niebędących wynagrodzeniem brutto a uwzględnianych w podstawie wymiaru tych składek nie stanowi kosztów płacy.
Nie stoi to w sprzeczności z cytowanymi przez Państwa tezami opublikowanymi na stronie internetowej Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Należy ponadto nadmienić, że obecna definicja kosztów obowiązuje od 1 stycznia 2009 r. Ponadto, ekwiwalenty (ani składki od ekwiwalentów) nie były wliczane do kosztów płacy także przy rozliczaniu dofinansowania za lata 2004 – 2008.