Wystawa "Remembering Krzysztof" - Krzysztof Kieślowski w obiektywie Piotra Jaxy w KinoGram.

"Remembering Krzysztof" autorstwa Piotra Jaxy to wybór zdjęć dokumentujących proces powstawania trylogii "Trzy kolory" Krzysztofa Kieślowskiego. Wystawę będzie można oglądać od 6 stycznia w warszawskim KinoGram w Fabryce Norblina. Kolorowe wielkoformatowe fotografie będą eksponowane w przestrzeniach foyer całego kina do 1 marca 2022.

Teoria decydującego momentu

Stolicę Francji pokazują fotografie Henriego Cartiera-Bressona, wybrane przez Annie Leibovitz i Wima Wendersa.

Pieniądze, sztuka i wolność

W Krakowie trwa Miesiąc Fotografii. Wystawy usytuowano w różnych punktach miasta. W samym centrum, w Galerii Szarej przy Rynku Głównym można oglądać prezentację Ady Zielińskiej „Jaki mamy budżet?”

World Press Photo: najlepsze zdjęcia na świecie

Od soboty przez kolejnych 30 dni oglądać można w Opolu fotografie zwycięzców ubiegłorocznego konkursu World Press Photo. To jedyne miejsce w Polsce, do którego dotrze ta wystawa.

Walka o wolność okiem kobiet. Wileńska galeria wspiera Białoruś

Aby wesprzeć Białorusinów, walczących o swoją wolność, na gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej MO w Wilnie wyświetlane są zdjęcia pięciu białoruskich fotoreporterek.

Sportretować prawdę

Fotograf i portrecista Michał Treutler poleca w "Plusie Minusie".

Bruno Barbey. Zawód: fotoreporter

Bruno Barbey na kliszy utrwalił cały świat, w tym Polskę w czasie karnawału Solidarności.

W archiwum mistrza krajobrazu

Paweł Pierściński (1938-2017) był fotografem i artystą, którego pasjonowały polskie krajobrazy. Wytrwale eksperymentował i dokumentował. 2500 jego wyjątkowych fotografii prezentuje nowe archiwum internetowe.

Chris Niedenthal. Czas apokalipsy, czyli kulisy słynnego zdjęcia

Nie miałem żadnych wskazówek od redakcji, ale właściwie były mi niepotrzebne. Wiedziałem, że muszę robić wszystko, co się da, a to niemałe wyzwanie. Byłoby mi strasznie głupio, gdyby się okazało, że zawiodłem i czekałem, aż stan wojenny jakoś się skończy.

Helmut Newton: Moda i prowokacja

Na otwieraną dziś retrospektywę „Helmut Newton: Lubię silne kobiety” w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu składa się ponad 200 prac legendarnego fotografa mody.

Nieznane zdjęcia Lennona

Na 80 rocznicę urodzin Johna Lennona, przypadającą 9 października, wystawę jego nieznanych zdjęć otworzyło w Liverpoolu muzeum The Beatles Story.

Jubileuszowy TIFF Festival

2 września rozpocznie się we Wrocławiu pięciodniowy Międzynarodowy Festiwal Fotografii TIFF Festival .

Niezwykła kolekcja na 39 piętrze

Na najwyższej kondygnacji szklanego biurowca Q22 w stolicy ma swoją siedzibę kancelaria prawnicza White & Case, która chlubi się wyjątkową kolekcją fotografii o tematyce warszawskiej. Ostatnio wzbogaciła się o wielkoformatową pracę Ady Zielińskiej na temat pandemii w wielkim mieście.

Kolekcjonerzy fotografii: pasja, a nawet obsesja

Dziś startuje w Łodzi Fotofestiwal 2020, jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce w tej dziedzinie.

Intymne spotkania z fotografami

Po raz trzeci uznani polscy artyści zrealizują sesje fotograficzne, których bohaterem może być każdy. Rusza projekt „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”.

Michał Szułdrzyński: Wisła dzieli. Historia pewnej (nie)prowokacji

Od kilku miesięcy ulegam pewnej słabości. Jeżdżąc po Warszawie na rowerze, co rusz widzę coś, co chciałbym sfotografować. Trzy obiektywy mojego smartfona aż proszą się, by je wykorzystać. Czasem mam potem chwilę, by lekko poprawić kadr, nałożyć filtr, by lepiej zarysowane były na przykład chmury.

Przedpremierowy pokaz w hołdzie Janowi Pawłowi II

W setną rocznicę urodzin Jana Pawła II Muzeum Narodowe w Krakowie prezentuje galerię jego fotografii autorstwa Adama Bujaka.

Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi. Od pocztówek do selfie

Twórcy łódzkiego Fotofestiwalu, flagowej polskiej imprezy, pracują nad czerwcowym programem, mając w rezerwie platformę online.