Jak rzemieślnicy stali się artystami

Polska fotografia jest sztuką o niemal stuletniej tradycji. Ekspozycja w krakowskim Muzeum Fotografii pokazuje to w niestandardowy sposób.

Finał Fotofestiwalu w Łodzi

Jeszcze tylko do końca weekendu można oglądać wystawy i uczestniczyć w wydarzeniach Fotofestiwalu w Łodzi, wielkiego międzynarodowego przeglądu najbardziej gorących zjawisk w fotografii.

MNW: Otwarcie Gabinetu Fotografii

W Muzeum Narodowym w Warszawie Gabinet Fotografii wzbogacił Galerię Sztuki XIX Wieku .

Miesiąc Fotografii w Krakowie: Dlaczego obrazy?

W Krakowie trwa jubileuszowa 20. edycja Miesiąca Fotografii. Festiwal obejmuje 20 wystaw w różnych punktach miasta.

Miesiąc Fotografii w Krakowie ma 20 lat

Tegoroczna jubileuszowa 20. edycja Miesiąca Fotografii rozpocznie się 26 maja.

French Touch: Portrety kobiet

Na Zamku Królewskim w Warszawie otwarto wczoraj plenerową wystawę „Portrety kobiet” w Ogrodzie Dolnym, która inauguruje obchody dni polsko-francuskich French Touch 2022.

Antoni Zdebiak - fotograf okładek kultowych płyt lat 80.

Fundacja Archeologii Fotografii w Warszawie przypomina utalentowanego fotografa Antoniego Zdebiaka. Wystawa „Muzyczne współprace” przywołuje jego sesje zdjęciowe i projekty okładek muzycznych albumów, które powstały w trudnych latach 80. i jak rock wyrażały bunt i niezgodę na otaczającą rzeczywistość.

Wystawa "Remembering Krzysztof" - Krzysztof Kieślowski w obiektywie Piotra Jaxy w KinoGram.

"Remembering Krzysztof" autorstwa Piotra Jaxy to wybór zdjęć dokumentujących proces powstawania trylogii "Trzy kolory" Krzysztofa Kieślowskiego. Wystawę będzie można oglądać od 6 stycznia w warszawskim KinoGram w Fabryce Norblina. Kolorowe wielkoformatowe fotografie będą eksponowane w przestrzeniach foyer całego kina do 1 marca 2022.

Teoria decydującego momentu

Stolicę Francji pokazują fotografie Henriego Cartiera-Bressona, wybrane przez Annie Leibovitz i Wima Wendersa.

Pieniądze, sztuka i wolność

W Krakowie trwa Miesiąc Fotografii. Wystawy usytuowano w różnych punktach miasta. W samym centrum, w Galerii Szarej przy Rynku Głównym można oglądać prezentację Ady Zielińskiej „Jaki mamy budżet?”

World Press Photo: najlepsze zdjęcia na świecie

Od soboty przez kolejnych 30 dni oglądać można w Opolu fotografie zwycięzców ubiegłorocznego konkursu World Press Photo. To jedyne miejsce w Polsce, do którego dotrze ta wystawa.

Walka o wolność okiem kobiet. Wileńska galeria wspiera Białoruś

Aby wesprzeć Białorusinów, walczących o swoją wolność, na gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej MO w Wilnie wyświetlane są zdjęcia pięciu białoruskich fotoreporterek.

Sportretować prawdę

Fotograf i portrecista Michał Treutler poleca w "Plusie Minusie".

Bruno Barbey. Zawód: fotoreporter

Bruno Barbey na kliszy utrwalił cały świat, w tym Polskę w czasie karnawału Solidarności.

W archiwum mistrza krajobrazu

Paweł Pierściński (1938-2017) był fotografem i artystą, którego pasjonowały polskie krajobrazy. Wytrwale eksperymentował i dokumentował. 2500 jego wyjątkowych fotografii prezentuje nowe archiwum internetowe.

Chris Niedenthal. Czas apokalipsy, czyli kulisy słynnego zdjęcia

Nie miałem żadnych wskazówek od redakcji, ale właściwie były mi niepotrzebne. Wiedziałem, że muszę robić wszystko, co się da, a to niemałe wyzwanie. Byłoby mi strasznie głupio, gdyby się okazało, że zawiodłem i czekałem, aż stan wojenny jakoś się skończy.

Helmut Newton: Moda i prowokacja

Na otwieraną dziś retrospektywę „Helmut Newton: Lubię silne kobiety” w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu składa się ponad 200 prac legendarnego fotografa mody.

Nieznane zdjęcia Lennona

Na 80 rocznicę urodzin Johna Lennona, przypadającą 9 października, wystawę jego nieznanych zdjęć otworzyło w Liverpoolu muzeum The Beatles Story.