Do sądu zostaną skierowane wnioski o zastosowanie aresztu wobec dwojga wysokiej rangi urzędników, w tym Moniki F. – naczelniczki wydziału zamówień publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego w Ministerstwa Spraw Zagranicznych, oraz Krzysztofa K. – wiceprezesa Głównego Urzędu Statystycznego.
Trzecia podejrzana, której aresztowania chcą śledczy to pracownica firmy Netline Group – była prawą ręką Janusza J., byłego wiceprezesa tej firmy, który – zdaniem śledczych – w obecnej aferze odegrał pierwszoplanową rolę.
Z informacji „Rz" wynika, że wczoraj wieczorem wnioski były jeszcze w trakcie opracowywania. – Wśród argumentów, jakie zostaną w nich wskazane, jest obawa matactwa, a w dwóch przypadkach dodatkowo także zagrożenie wysoką karą – wyjaśnia rozmówca „Rz" znający sprawę.
Tymczasem bilans osób zatrzymanych przez CBA w infoaferze wzrósł do 20 osób. Do 18 zatrzymanych we wtorek, wczoraj dołączyły dwie – z prywatnych firm.
Wielka akcja ma związek z kilkoma przetargami, z których najważniejszy dotyczy „Kompleksowej obsługi spotkań i konferencji prezydencji RP w Radzie UE". Wygrało go konsorcjum trzech firm: CAM Media, Easy Log oraz IT Expert za sumę 34 mln zł.