Najważniejsze spotkania kandydata PO z Polonią w Londynie będzie można obejrzeć na jego stronie internetowej. Komorowski ma rozmawiać m.in. z polskimi studentami w London School of Economics and Political Science oraz młodymi menedżerami zrzeszonymi w organizacjach Polish Young Professionals i Polish City Club. Będzie odpowiadał nie tylko na pytania z sali, ale także te przesłane e-mailem od Polaków, m.in. z Niemiec, USA, Litwy, Białorusi.

– Wykorzystaliśmy nasze szerokie kontakty i rozesłaliśmy e-maile do Polaków na całym świecie. Przyszło bardzo wiele pytań do marszałka Sejmu – mówi Krzysztof Lisek, europoseł PO, który przygotował wizytę Komorowskiego.

Podczas spotkania w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym zostanie odczytany list polonijnego komitetu poparcia Komorowskiego.

Znalazł się w nim m.in. gen. Zdzisław Julian Starostecki, jeden z twórców rakiet systemu MIM-104 Patriot, kawaler Orderu Virtuti Militari, który mieszka na Florydzie i ma amerykańskie obywatelstwo. Kandydata PO wspierają też: fotografik Ryszard Horowitz, prekursor komputerowego przetwarzania fotografii, oraz sportowcy – Jerzy Dudek, bramkarz w Realu Madryt, i Włodzimierz Lubański, mistrz olimpijski z Monachium, uznany w 2003 r. za najlepszego polskiego piłkarza 50-lecia UEFA.

Niektórzy z popierających Komorowskiego znanych Polaków osobiście mają wziąć udział w spotkaniu i kolacji z marszałkiem.