Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 02.11.2015 15:18 Publikacja: 02.11.2015 15:18
Foto: materiały prasowe
Gigantyczne i bardzo chłonne rynki Brazylii, Meksyku czy Chile dają okazję do znacznie większych zysków niż w przypadku działalności na bardzo konkurencyjnych rynkach Unii Europejskiej. Według ekspertów Banku Zachodniego WBK, obiecujący może być zwłaszcza Meksyk, gdzie szans na ekspansję mogliby poszukać przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej.
Produkcja części i komponentów dla fabryk samochodów to jeden z filarów polskiego eksportu. Zaś przemysł motoryzacyjny to flagowy sektor gospodarki meksykańskiej, gdzie swoje fabryki mają praktycznie wszystkie najważniejsze marki samochodowe. W dodatku aż 71 proc. produkcji meksykańskiej branży automotive odbywa się w oparciu o produkty, półprodukty czy usługi pochodzące z importu. - To dla polskich firm z branży motoryzacyjnej wyraźny i bardzo pozytywny komunikat: Meksyk ma ogromny potencjał i warto inwestować w obecność na tym rynku – podkreśla Ernesto Malda, sekretarz ds. ekonomicznych i kulturalnych w Ambasadzie Meksyku w Polsce.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Kongres Nowej Mobilności, czyli największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie poświęcone zrównoważonemu tr...
Choć na świecie nie brakuje prestiżowych imprez dotyczących branży zbrojeniowej, to właśnie Kielce od lat pozost...
Wspólne europejskie zamówienia są nie tylko tańsze, ale także tworzą jednolite standardy technologiczne i intero...
Pilnie potrzebujemy stworzyć jednolity europejski rynek obrony. Wspólne zakupy obronne są nie tylko tańsze, ale...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
O roli aplikacji bankowych w dostępie do usług publicznych i znaczeniu sztucznej inteligencji w ochronie danych...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas