- informacje o gwarancjach jakości usługi, które nie są wymagane przez przepisy. Ponadto na wniosek klienta usługodawca musi udostępnić dane o prowadzonej działalności związanej bezpośrednio z oferowaną usługą, o spółkach, w których uczestniczy, które są bezpośrednio powiązane ze świadczoną usługą, oraz o środkach podjętych w celu uniknięcia konfliktu interesów.
Jeśli zostanie poproszony, poda też sposób kalkulacji ceny, a jeżeli wykonuje zawód regulowany – informację o przepisach i sposobie dostępu do nich, a także do kodeksów dobrych praktyk ze wskazaniem miejsca publikacji (gdy im podlega).
Przedsiębiorca ma podać dane w taki sposób, aby klient nie miał problemów z zapoznaniem się z nimi – ustawodawca proponuje, by były one dostępne w miejscu, w którym świadczona jest usługa (np. w zakładzie czy warsztacie), w miejscu zawarcia umowy, na stronie interenetowej albo w dokumentach dostarczonych usługobiorcy.
[b]Za niedopełnienie obowiązków informacyjnych albo podanie nieprawdziwych informacji grozi grzywna.[/b]
[srodtytul]Dyscyplina dla urzędników[/srodtytul]
Nowa ustawa wprowadza też zmiany do przepisów o swobodzie działalności gospodarczej. Zgodnie z nimi urząd nie może żądać oryginału dokumentu, poświadczonej kopii ani poświadczonego tłumaczenia, jeśli nie jest to określone przepisami krajowymi albo unijnymi (także umowami międzynarodowymi).