Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 17.09.2020 10:38 Publikacja: 17.09.2020 10:38
Foto: materiały prasowe
Zespołem DLK Legal pracującym przy transakcji kierował adwokat dr Michał Mostowik pod nadzorem partnera dra Krzysztofa Korusa. Przy transakcji doradzali ponadto adwokat Szymon Zych oraz Bartosz Gauza. Kancelaria DLK odpowiadała za aspekty transakcji związane z prawem polskim, w szczególności w obszarze prawa korporacyjnego, prawa własności intelektualnej, prawa pracy i regulacyjnych aspektów nabycia.
– Cieszymy się, że świetna współpraca pięciu kancelarii w ośmiu jurysdykcjach pozwoliła zrealizować cel Infosys, czyli umocnienie pozycji w regionie CEE. Obszar europejskiego nearshore nieprzerwanie pozostaje atrakcyjny dla inwestorów, a doświadczenie DLK Legal na rynku M&A spółek technologicznych owocuje pewnym wsparciem klientów przy transakcjach – komentuje Michał Mostowik. Z kolei Krzysztof Korus dodaje: – Od 2019 roku przyjęliśmy w DLK wysoki priorytet dla wdrożenia systemów low-code/no-code automatyzujących pracę naszego zespołu. Dzięki otwartości na innowacje, nawet w czasie pandemii zapewniliśmy płynną realizację wszystkich projektów klienckich, również w aspektach międzynarodowych.
Sąd Okręgowy w Gdańsku udzielił zabezpieczenia roszczeń w postępowaniu grupowym o ustalenie nieważności umów o kredyt konsumencki na zakup pomp ciepła. Bank wypłacił pieniądze sprzedawcom pomp ciepła, choć urządzenia te nie trafiły do ich klientów.
Ostatnie osiem lat to najgorszy okres w historii Trybunału Konstytucyjnego, który został doprowadzony na skraj organizacyjnej i etycznej zapaści. Gorzej zapewne nie będzie, bo to byłoby trudne – twierdzi dr Tomasz Zalasiński, konstytucjonalista.
TSUE orzekł, że rozpoznanie skarg frankowiczów ma nastąpić w rozsądnym terminie i uwzględniać indywidualne zarzuty.
Z końcem 2024 r. wygasa obowiązek gmin zapewnienia lokali zamiennych lokatorom mieszkającym w budynkach wymagających rozbiórki lub remontu. Jeżeli nie będzie zmiany przepisów, obowiązek ten spocznie wyłącznie na właścicielach budynków, którzy ani nie mają na to pieniędzy, ani nie dysponują zasobem lokali zamiennych - alarmuje rzecznik praw obywatelskich.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Mąż przez kilkanaście lat utrzymywał stado krów, które dostał od rodziców. Przy rozwodzie i podziale majątku dorobkowego okazuje się, że stado należy już do wspólnego majątku i trzeba się nim podzielić.
Wszyscy muszą reagować na zmiany w otoczeniu, a jeśli potrafią, to powinni je wyprzedzać. Inaczej znikną z rynku. Ta zasada dotyczy wszystkich: i firm i samorządów prawniczych - mówi Maciej Bobrowicz, radca prawny, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych przez trzy kadencje.
Nowa technologia jest w stanie wykonywać wiele rutynowych zadań, ale nie zmniejszy zapotrzebowania na wykwalifikowanych prawników. Ich rola będzie jednak ewoluować w kierunku analitycznych, strategicznych oraz zarządczych funkcji.
O dekadzie wspólnej drogi, recepcie na sukces i planach rozwoju opowiadają adwokatki Paulina Kieszkowska i Ewa Rutkowska oraz radca prawny Marcin Kolasiński, wspólnicy kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.
Skala działalności, ale też pewien nieuchwytny duch kancelarii sprawiają, że najbardziej utalentowane osoby mogą rozwijać w CMS swoje kompetencje – mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający w kancelarii CMS.
Prawnicy, którzy publikują specjalistyczne teksty na stronie kancelarii, mogą skorzystać z preferencyjnych 50 proc. kosztów uzyskania przychodów.
Kancelaria HRLS Zwolińska & Zwoliński powiększyła zespół specjalizujący się w prawie pracy, zatrudniając prawniczkę Aleksandrę Woźniak. Aleksandra specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców w szerokim zakresie prawa pracy, obejmującym m.in. spory pracownicze, procesy rekrutacyjne, monitoring wizyjny, a także kwestie dotyczące benefitów i wynagrodzeń. Posiada także szerokie kompetencje w zakresie przygotowywania kluczowych dokumentów związanych z zarządzaniem zespołami oraz analizy przepisów prawa pracy w różnych jurysdykcjach.
Kwestia kancelarii odszkodowawczych wymaga uporządkowania. Ministerstwo Sprawiedliwości poszuka rozwiązań.
Rynek usług prawniczych w Polsce jest stabilny, a czołówka największych kancelarii trzyma się mocno.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas