Kancelaria KKLW reprezentuje klienta w wielowątkowym postępowaniu arbitrażowym

Kancelaria KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki reprezentuje klienta w wielowątkowym postępowaniu arbitrażowym przed Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

Publikacja: 04.07.2022 09:53

Kancelaria KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki

Kancelaria KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki

Foto: materiały prasowe

Sprawa dotyczy naruszenia umowy inwestycyjnej zawartej pomiędzy stronami poprzez wydatkowanie środków pieniężnych w wysokości kilkunastu milionów złotych wniesionych do spółki portfelowej niezgodnie z przeznaczeniem oraz zaakceptowanym wcześniej przez inwestorów biznesplanem.

Część środków wydatkowanych niezgodnie z przeznaczeniem miała charakter środków publicznych, co w prowadzonej sprawie wymaga pogłębionej analizy na styku prawa cywilnego i administracyjnego. Podobne sprawy nie były wcześniej rozpoznawane przez Sądy, zatem sprawa ta ma w dużej mierze charakter precedensowy.

Kancelaria zapewnia swojemu Klientowi kompleksową obsługę prawną w zakresie prowadzonego sporu, obejmującą oprócz reprezentacji przed Sądem Arbitrażowym także analizę i działania w zakresie przysługujących Klientowi wzajemnych roszczeń majątkowych w stosunku do drugiej strony sporu.

Sprawę prowadzą partner Przemysław Wierzbicki we współpracy z senior associate Stanisławem Wiśniewskim oraz senior associate Maciejem Marczewskim.

KKLW jest rekomendowana w EMEA Legal 500 w zakresie doradztwa dla sektora energetyki i surowców naturalnych, sektora nieruchomości, prawa administracyjnego i publicznego, rozwiązywania sporów, a także restrukturyzacji i upadłości.

Nauczyciele
Godziny czarnkowe po nowemu. Oto, co się zmieni dla nauczycieli
Prawo karne
Sąd Najwyższy nie posłuchał TK ws. prawa łaski dla Kamińskiego i Wąsika
Sądy i trybunały
Prof. Andrzej Zoll: premier zachowuje się w sposób niedopuszczalny
Prawo karne
Komisja wystawi wilczy bilet do pełnienia funkcji państwowych
Sądy i trybunały
TK ma wesprzeć PiS w odblokowaniu Trybunału