Obowiązki towarzystwa, w którym ubezpieczony jest sprawca wypadku, nie kończą się na pokryciu wydatków związanych z naprawą auta. Powinno ono także zwrócić poszkodowanemu koszty leczenia czy ewentualnego przygotowania do nowego zawodu, wypłacić zadośćuczynienie, a jeśli okaże się niezbędne – wypłacać rentę.
Towarzystwo powinno więc pokryć koszty wizyt w placówkach służby zdrowia, zabiegów rehabilitacyjnych mających przywrócić sprawność i zmniejszyć dolegliwości powypadkowe, zakupu protez, sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, dojazdów na wizyty lekarskie, konsultacje i zabiegi rehabilitacyjne, dodatkowego dożywiania w czasie leczenia i rehabilitacji oraz koniecznej opieki nad poszkodowanym podczas leczenia i rehabilitacji.
Poszkodowany może żądać renty, jeśli w wyniku wypadku utracił zdolność zarabiania lub jego potrzeby znacząco wzrosły. Renta na zwiększone potrzeby przyznawana jest wtedy, gdy z powodu obrażeń lub trwałego rozstroju zdrowia dana osoba musi regularnie wydawać więcej na ochronę zdrowia czy opiekę. Do pokrycia takich wydatków zobowiązany jest sprawca szkody, a co za tym idzie – towarzystwo, w którym wykupił polisę OC. Żeby otrzymać rentę, trzeba przedstawić ubezpieczycielowi zaświadczenie lekarskie wskazujące, jaki jest zakres zwiększonych potrzeb i jak długo te potrzeby mogą występować.
Jeżeli na skutek wypadku poszkodowany utracił zdolność do pracy zarobkowej (musi to udowodnić), może otrzymać rentę uzupełniającą. Występuje się o nią po zakończeniu leczenia, gdy można określić długotrwałe skutki wypadku i ich wpływ na możliwość pracy. Renta może być też przyznana w razie częściowej niezdolności do pracy. Jej wysokość ustala się, porównując dochody osiągane przed i po wypadku. Zazwyczaj towarzystwo uwzględnia rentę wypłacaną po wypadku przez ZUS (pomniejsza o nią swoje świadczenie).
Jeżeli poszkodowany stał się inwalidą trwale niezdolnym do wykonywania wyuczonego zawodu, może żądać od towarzystwa pokrycia kosztów przygotowania do innego zawodu (np. opłacenia kursu, szkolenia, pomocy naukowych).