Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 07.02.2022 21:00 Publikacja: 07.02.2022 21:00
Foto: materiały prasowe
Na tle Europy (170 przebadanych miast) Warszawa zajmuje czwarte miejsce pod względem największej liczby przejazdów z kierowcą (usługi przewozu osób), wyprzedzając Berlin, Madryt i Barcelonę. Z kolei Gdańsk znalazł się w grupie miast o największej liczbie współdzielonych przejazdów e-hulajnogami – wynika z najnowszego raportu Free Now.
Operator, który oferuje przez aplikację zarówno przejazd taksówką, jak i wypożyczenie e-hulajnóg na minuty, zdecydował się właśnie na budowę platformy multimobilności. To oznacza, że nie skupia się już wyłącznie na oferowaniu własnych usług przewozowych, ale również na umożliwianiu dostępu przez swoją apkę do flot innych operatorów. Badania pokazują, że 60 proc. Europejczyków woli korzystać z jednej aplikacji dającej dostęp do wielu opcji transportowych w mieście. Eksperci przewidują, że rynek multimobilności w ciągu najbliższych dwóch lat osiągnie wartość niemal 12 mld euro. – Naszą operacyjną bazą pozostaje ride-hailing, czyli przejazdy z kierowcą. W 2022 r. ten trzon pozostanie na tyle silny, że dodatkowo będziemy rozwijać inne opcje transportowe. Rok rozpoczęliśmy krokami w tym kierunku, czyli integracją z Dott i kilkoma innymi lokalnymi partnerami – mówi Marc Berg, prezes Free Now. Przekonuje przy tym, że multimobilność wchodzi właśnie do mainstreamu i dotrze do większej liczby odbiorców. – Patrząc w przyszłość, wiemy, że nie ma w niej miejsca na prywatne auta – dodaje.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Linia lotnicza United Airlines poinformowała we wtorek, że 21 lipca wznowi obsługę połączeń do Tel Awiwu w Izrae...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Komisja Europejska przyznała Ukrainie 76 mln euro dotacji na realizację pierwszego etapu budowy kolei Euro. Od g...
W poniedziałek stanowisko stracił minister transportu Rosji, a chwilę potem znaleziono go martwego. Przez weeken...
Prawie 645 mln złotych zysku netto wypracowały Polskie Porty Lotnicze w 2024 roku. Taki wynik oznacza, że PPL ni...
Scandinavian Airlines (SAS) zamówiły u Brazylijczyków 55 samolotów E-195 E2. To maszyny, jakie ewentualnie miał...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas