Aktualizacja: 04.12.2017 18:54 Publikacja: 04.12.2017 18:52
Foto: Bloomberg
- Przejmiemy Niki praktycznie bez slotów, działek startów i lądowań, jeśli to ma oznaczać zgodę Komisji Europejskiej - oświadczył na briefingu prasowym we Frankfurcie prezes Lufthansy, Carsten Spohr.
Dodał, że Lufthansa prowadziła bardzo konstruktywne rozmowy z władzami, ale pracuje nad planem B, gdyby nie doszło do umowy. Lufthansa może zapewnić sobie wzrost organiczny znajdując sama 20 samolotów zamiast poprzez przejęcie austriackiej filii Air Berlin.
Komisja Europejska zadecyduje 21 grudnia, czy zgadza się na ofertę niemieckiego przewoźnika.
Bruksela powinna natomiast bez przeszkód zatwierdzić 12 grudnia kupno części aktywów Air Berlin przez tanią brytyjska linię easyJet - podały osoby związane z ta sprawą. easyJet wystąpił o kupno za ok.40 mln euro części działalności na lotnisku Tegel i wzięcie w leasing do 25 samolotów A320 z tysiącem pilotów i personelu pokładowego. Pozwoli mu to wzmocnić pozycję w Berlinie wobec Lufthansy i Ryanaira.
Przewozy pasażerów z lotnisk Tegel i Schoenefeld wzrosły w 2016 r. o 11,4 proc. do prawie 33 mln dzięki rosnącemu popytowi w turystyce. Po 12 grudnia na easyJet przypadnie 16 mln miejsc, przed 10,7 mln grupy Lufthansa z Eurowings, LGW i Niki oraz 5,9 mln Ryanaira
Brytyjczycy mówili, że w razie otrzymania zgody zaczęliby latać z lotniska Tegel w styczniu, początkowo wynajętymi samolotami z załogami.
Strajkują robotnicy jednej z największych państwowych placów budowy w Rosji – autostrady z Moskwy do Jekaterinburga na Uralu. Od kilku miesięcy nie dostają pensji, bo nie płaci im rosyjski odpowiednik GDDKiA. Budowa nowej autostrady jest osobiście nadzorowana przez Putina.
W nowym rozkładzie jazdy 2024/2025 wchodzącym w życie w sobotę 15 grudnia kolej zapowiada rekordowe czasy przejazdów, więcej połączeń, wygodniejsze pociągi. Kilka miast straci jednak dostęp do pendolino.
Polityka Banku Rosji dobija rosyjski transport drogowy. Większość rosyjskich firm zajmujących się przewozami towarowymi zakończy rok 2024 stratami, a około 30 proc. z nich grozi bankructwo. Jedynym ratunkiem jest szara strefa.
Budowa drogi ekspresowej S16 na odcinku Olsztyn-Biskupiec to pierwszy projekt GDDKiA w Polsce dla którego wdrożono zaktualizowane dokumenty kontraktowe w sprawie przepisów techniczno-budowlanych. Co to oznacza? Na jakim etapie jest ta inwestycja?
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Wyższe zyski, wyższa marża, tańsze paliwo i pełne samoloty. To dlatego w tym roku europejskie linie lotnicze zarobią na każdym przewiezionym pasażerze 8,2 dolara.
Rekordowe sumy zainwestuje także w porty morskie i lotniska. Zapewnia, że są pieniądze na budowę CPK.
Zmieniła się struktura właścicielska lotniska Pułkowo w Petersburgu. Po ponad 14 latach niemiecki Fraport sprzedał swój 25-procentowy pakiet akcji. Miał koncesję na zarządzanie na 30 lat.
Wynik budżetu po październiku jest na relatywnie niskim poziomie, ale jego realizacja może przyspieszyć w ostatnich dwóch miesiącach tego roku - uważa minister finansów Andrzej Domański.
W najnowszym odcinku „Rzecz w Tym” Bogusław Chrabota rozmawia z dr. Maciejem Laskiem, pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, o przyszłości tej kontrowersyjnej inwestycji. Czy CPK ma szansę zmienić Polskę, czy pozostanie politycznym symbolem podziałów?
Premier Donald Tusk ogłosił we wtorek, że spółka CPK zostanie dofinansowana dodatkowymi 3,5 mld zł w papierach skarbowych. Duża zmiana czeka też LOT – narodowy przewoźnik ma zostać przeniesiony do Ministerstwa Infrastruktury.
Międzynarodowe Zrzeszenie Transportu Lotniczego IATA potępiło decyzję rządu Hiszpanii o zniesieniu opłat za bagaż podręczny dla pasażerów i nałożeniu na linie lotnicze 179 milionów euro kar. Jak twierdzi, podważa to swobodę tworzenia własnej polityki cenowej.
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz należące do Grupy Ryanair linie lotnicze Ryanair Sun (BUZZ) i Ryanair DAC podpisały umowę o wymianie doświadczeń szkoleniowych.
Linie lotnicze wyposażają swoje załogi już nie tylko w plastikowe kajdanki, ale i taśmę klejącą. Przydała się w ostatni wtorek załodze American Airlines. Bo w tym roku wyraźnie wzrosła liczba niesfornych i chamskich pasażerów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas