Wygrała Gauff (nr 5) 6:2, 7:5. Iga spotykała się z nią już pięć razy i wszystkie mecze zdecydowanie wygrała, Amerykanka nie zdobyła nawet jednego seta. W ubiegłorocznym turnieju Masters w Fort Worth Polka zwyciężyła 6:3, 6:0, a w finale Roland Garros 6:1, 6:3. Gauff i Świątek wejdą na kort w piątek po meczu deblowym, który rozpocznie się o godz. 12.00 polskiego czasu.

Sensacyjnie zakończył się ćwierćfinał, w którym Barbora Krejcikova (30 WTA) pokonała wiceliderkę światowego rankingu Arynę Sabalenkę 0:6, 7:6 (7-2), 6:1. W drugim secie Białorusinka prowadziła 3:1 i już nikt nie wierzył w sukces Czeszki, bo Sabalenka w tym roku jeszcze nie przegrała, zwyciężyła w Australian Open, była niepokonana w 13. meczach. Ta porażka oznacza, że oczekiwanego przez wszystkich finału Sabalenka–Świątek w Dubaju nie będzie. Turniej pokazuje Canal+.

Polak (nr 1) pokonał Włocha Leandro Riediego (133 ATP) 4:6, 6:3, 6:2 i zagra w piątek o 14.30 w ćwierćfinale ze Szwedem Mikaelem Ymerem (69). Turniej pokazuje Polsat Sport.