Świątek podbija Dubaj. Miło było patrzeć na wygraną z Samsonową

Iga Świątek pokonała Rosjankę Ludmiłę Samsonową 6:1, 6:0 po znakomitej grze. Polka jest już w półfinale turnieju w Dubaju, po tym jak wycofała się jej kolejna rywalka Karolina Pliskova.

Publikacja: 23.02.2023 03:00

Wynik meczu z Samsonową sugeruje, że liderka światowego rankingu spotkała się z zawodniczką, która nie ma poważnych argumentów, by jej zagrozić. Nic bardziej błędnego – Samsonowa (nr 14) je ma i nawet próbowała ich użyć, ale to nic nie dawało. Serwowała 190 na godzinę, drugiego gema meczu wygrała dzięki trzem asom, jej piłki z głębi kortu miały moc i po kilku minutach spotkania wyglądało na to, że będzie to dla Polki najtrudniejsza rywalka od wyjazdu z Australii. Tym bardziej jeśli pamięta się ich zacięty trzysetowy mecz w ubiegłym roku w Stuttgarcie wygrany z trudem przez Igę.

Nic takiego nie miało jednak miejsca. Posągowa Rosjanka przegrała z Polką równie boleśnie jak filigranowa Kanadyjka Leylah Fernandez w poprzedniej rundzie.

Iga Świątek zagrała znakomity mecz, jej return neutralizował nawet najlepsze podania rywalki, a w grze z głębi kortu bywała po prostu perfekcyjna. Gdy na początku drugiego seta Samsonowa przegrała swego gema serwisowego, prowadząc 40:0, a potem nie wykorzystała kilku szans na break w gemie trzecim, mecz praktycznie się skończył. Rosjanka miała w oczach samą bezradność i pytanie: jak to możliwe, przecież gram dobrze, a jestem upokarzana. Miło było na to patrzeć.

Iga Świątek swój triumfalny marsz w ubiegłym roku zaczęła nad Zatoką Perską, teraz może być podobnie, tym bardziej że rywalki rozkładają przed nią czerwony dywan. Z turnieju wycofała się Czeszka Karolina Pliskova, z którą Iga miała zagrać dziś w ćwierćfinale, podobnie jak potencjalna półfinałowa przeciwniczka Jelena Rybakina (Polka przegrała z nią w Australian Open).

W tej sytuacji w półfinale Iga spotka się w piątek ze zwyciężczynią meczu Coco Gauff (walkower z Rybakiną) – Madison Keys (pokonała Wiktorię Azarenkę). W dolnej połówce turniejowej drabinki w ćwierćfinale jest Aryna Sabalenka (nr 2) po zwycięstwie 2:6, 6:1, 6:1 nad Jeleną Ostapenko.

W Meridzie (Meksyk) Magda Linette (nr 1) awansowała do trzeciej rundy pokonując Kolumbijkę Camilę Osorio (61 WTA) 6:7 (2-7), 7:5, 6:2.