Pierwszym spektaklem festiwalu będzie "Stolik". Spektakl wrocławskiej grupy Karbido zostanie pokazany 29 kwietnia na Scenie Malarnia. Jest on partyturą na czterech aktorów i drewniany stół, który naszpikowany współczesną elektroniką staje się niezwykle czułym instrumentem muzycznym. Spektakl zdobył Grand Prix Nurtu OFF 27. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, nagrodę za najlepszy performance podczas Fringe World Festival a także zebrał doskonałe recenzje na najważniejszym festiwalu alternatywy - szkockim Fringe.
30 kwietnia i 1 maja na Dużą Scenę wejdzie duet Demirski i Strzępka, zaprezentują spektakl Teatru Dramatycznego w Warszawie w "W imię Jakuba S." Historia Jakuba Szeli, historycznej postaci znanej z wystąpień antyszlacheckich, staje się dla twórców punktem wyjścia do krytyki współczesnego społeczeństwa. W jednej z głównych ról zobaczymy Pawła Tomaszewskiego znanego trójmiejskiej publiczności z "Blaszanego bębenka" w reżyserii Adama Nalepy.
3 i 4 maja, również na Dużej Scenie "Trylogię" Henryka Sienkiewicza pokaże Jan Klata. spektakl Starego Teatru w Krakowie rewiduje Sienkiewiczowską wizję polskości i obnażają fałsz sprymityzowanego polskiego mitu patriotycznego.
"Duety nieistniejące" Teatru Dada von Bzdülöw ze znakomitą muzyką Mikołaja Trzaski wystawiane będą na 5 maja na Scenie Malarnia.Tego samego dnia i dzień później na Scenie Kameralnej w Sopocie pokazane zostaną "Ciała obce" Julii Holewińskiej w reżyserii Kuby Kowalskiego, z podwójną rolą Marka Tyndy. Wielka, oficjalna historia splata się w nich z osobistym dramatem, górnolotne wspólnotowe hasła ulegają rozpadowi w zetknięciu z tym, co dla wielu nie mieści się w ramach tak zwanej normalności.
6 i 7 maja na Dużej Scenie zagości mistrzowskie "Tango" Sławomira Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego z Teatru Narodowego. Jarocki, wraz ze scenografem Jerzym Jukiem Kowarskim, na nowo odczytali smaki i sensy dramatu Mrożka.