- Przez cały rok, od marca do grudnia, prezentować będziemy teatralne biografie i autobiografie. Wskażemy klasyczne spektakle, które kształtowały naszą twórczą świadomość i opowiemy o nich w remiksach – reinterpretacjach - mówią organizatorzy projektu.
„Teatr rozszerzony” to teatr, który narusza narracyjne przyzwyczajenia publiczności i igra z tradycyjnym porządkiem, stawiając na odbiór wizualny spektaklu. Centrum projektu będzie przestrzeń Komuny/Warszawa przy Lubelskiej 30/32. Jednak artyści pracować będą również w przestrzeniach publicznych.
[b] Program nowego projektu składa się z czterech nurtów:[/b]
1. Biografie i autobiografie: spektakle i zdarzenia performatywne opowiadające o pojedynczych biografiach; zawsze grane w zamkniętej sali teatralnej; intymne, osobiste, budujące szczególny charakter przestrzeni przy Lubelskiej jako miejsca własnego – domu; zgodnie z manifestem otwierającym działalność Komuny/Warszawa: „Będziemy zajmować się raczej życiem filozofów niż filozofiami. Zamiast głosić idee, będziemy opowiadać historie”.
2. Akcje afirmatywne: stara nazwa równościowych akcji z uniwersytetów amerykańskich wzięta wprost i potraktowana dosłownie jako hasło wywoławcze dla działań w przestrzeniach miejskich.