Prezentowali wówczas także fragmenty nowego projektu – spektaklu przygotowywanego przez Krzysztofa Garbaczewskiego. W przyszłym tygodniu – już premierowo – opanują Dom Słowa Polskiego.
Z Kulturą na Ty - poleć swoje wydarzenie kulturalne
Garbaczewski dla określenia swoich dotychczasowych realizacji woli używać pojęcia „instalacja teatralna", ponieważ często porusza się na styku sztuk wizualnych i sceny. Podobnie będzie w przypadku „Życia seksualnego dzikich". Tu na równych prawach funkcjonują środki teatralne, muzyka Jana Duszyńskiego i projekt przestrzenny Aleksandry Wasilkowskiej Czarna Wyspa.
– To fikcyjne, nieustannie migrujące terytorium dzikich – opowiada architekta, dla której jest to pierwsza praca na gruncie teatralnym. – Struktura poruszająca się w przestrzeni hali, gdzie będzie grany spektakl. Miejsce, które powstało na skutek katastrofy albo błędu między starymi i nowymi mapami zawierającymi pomyłki determinujące nasze postrzeganie świata.
Twórcy spektaklu chcą zajrzeć w przyszłość i zastanowić się, jakiego dzikiego spotka tam antropolog wzorowany na postaci Bronisława Malinowskiego. W ich założeniach czas, który jest przed nami, niekoniecznie musi się wiązać z nieustannym postępem technologicznym. Równie dobrze można odnaleźć w nim cofnięcie się do struktur pierwotnych.