Otwarcie nowej nadwiślańskiej siedziby planujemy na wrzesień przyszłego roku. Przeniosą się do niej nasze archiwum i biura. Z dotychczasowych miejsc, w których działa Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora zatrzymamy na własność byłe mieszkanie Tadeusza Kantora przy Siennej - mówi „Rz" Tomasz Tomaszewski z krakowskiej Cricoteki.
Cricoteka działa jednak cały czas. Obecnie w jej archiwum przy Kanoniczej 5 można oglądać wystawę „Gdzie są niegdysiejsze śniegi", poświęconą jednemu z najgłośniejszych spektakli Tadeusza Kantora, który miał kilka wersji w latach 1979-1982 i był prezentowany w Rzymie, Paryżu, Londynie, Genewie i Warszawie. Wystawie towarzyszą projekcje filmowych dokumentów. 11 października odbędzie się tu spotkanie z aktorami Teatru Cricot 2, poprzedzone projekcją dokumentu Andrzeja Sapiji „Gdzie są niegdysiejsze śniegi" z 1984 r. (nakręconego w trakcie pokazów w warszawskiej „Stodole") oraz zapisu prób do cricotage'u w krakowskich Krzysztoforach w 1979 r.
Jednocześnie Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka" rozpoczął realizację dwuletniego projektu „Kto inspiruje? Tadeusz Kantor!", obejmującego wystawy, działania performatywne i wydawnictwa.
W Galerii Pracowni Tadeusza Kantora przy Siennej 7/5 do 24 listopada prezentowana jest pierwsza wystawa tego projektu „Tadeusz Kantor i Wielopole Skrzyńskie" .
Wielopole to miejsce urodzenia artysty, które stało się głównym źródłem jego inspiracji. Ekspozycja przedstawia dokumenty i prace Kantora poświęcone m.in. Stanisławowi Bergerowi (czyli Wujowi Stasiowi - Zesłańcowi ze spektaklu „Wielopole, Wielopole"), matce Helenie Kantor oraz Mirze Rychlickiej (aktorce Teatru Cricot 2, odtwórczyni roli Wdowy po miejscowym fotografie w „Wielopole, Wielopole")..