W ramach wysłuchania Polski pytania zadało 12 państw, w tym: Francja, Niemcy, Holandia, Szwecja, Dania, Belgia i Finlandia.
Pytania dotyczyły m.in. Sądu Najwyższego, respektowania wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE i Krajowej Rady Sądownictwa.
Aktualizacja: 26.09.2018 17:28 Publikacja: 26.09.2018 17:08
Frans Timmermans
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
W ramach wysłuchania Polski pytania zadało 12 państw, w tym: Francja, Niemcy, Holandia, Szwecja, Dania, Belgia i Finlandia.
Pytania dotyczyły m.in. Sądu Najwyższego, respektowania wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE i Krajowej Rady Sądownictwa.
Sprawująca prezydencję w Radzie UE Austria zapytała, czy należy zorganizować kolejne wysłuchanie Polski. Większość ambasadorów 28 państw uznała, że nie należy organizować takiego spotkania w połowie przyszłego miesiąca - informuje Polskie Radio.
Decyzja oznacza, że zostanie zorganizowane podsumowanie dotychczasowych rozmów Komisji Europejskiej z Polską. Relację z dialogu z naszym rządem przedstawi wiceszef KE Trans Timmermans.
Polskę będzie reprezentował wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl/Polskie Radio
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy ukraińskie drony atakowały m.in. obwód rostowski, a rosyjskie - obwody kijowski i zaporoski.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej ogłosiło, że papież Franciszek pojawi się publicznie, aby powitać tłum zgromadzony przed rzymską polikliniką Gemelli. Papież jest pacjentem szpitala od 14 lutego.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rzeczniczka Departamentu Stanu USA przekonuje, że Rosja i Ukraina są bliskie zawarcia porozumienia o pełnym zawieszeniu broni.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Nie żyje amerykański pięściarz, dwukrotny zawodowy mistrz świata wagi ciężkiej i mistrz olimpijski z 1968 roku z Meksyku. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie boksu. Miał 76 lat.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Lewica zaskakuje koalicjantów własną ustawą o likwidacji Funduszu Kościelnego. Redefinicja relacji państwo–Kościół była postulatem niemal wszystkich partii politycznych tworzących obecnie koalicję rządzącą.
Mylili się ci, którzy uważali, że Donald Trump będzie prowadził politykę izolacjonistyczną. Jest przeciwnie. Prezydent USA chce demonstrować na arenie międzynarodowej potęgę Ameryki i potwierdzić jej pozycję światowego hegemona, także wobec Unii Europejskiej. I jego pierwsze posunięcia muszą nas niepokoić, a przede wszystkim mobilizować władze Polski do energicznego działania i czujności.
W ramach mechanizmu ReArm Europe, który przedstawiła KE, pojawia się kwota 800 mld euro. Ale realne z tego jest 150 mld euro, które państwa narodowe będą mogły… pożyczać. Reszta tej kwoty to kreatywna retoryka.
Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy ze Sztabem Generalnym WP pracuje nad nowym programem ochotniczego powszechnego szkolenia wojskowego, który będzie dostępny dla wszystkich Polaków. Jak może wyglądać?
54 dni – tyle wskazuje licznik na stronie Państwowej Komisji Wyborczej pokazujący, ile czasu pozostało do rozpoczęcia glosowania w wyborach prezydenckich. W poniedziałek 24 marca minął termin dotyczący rejestracji komitetów w tych wyborach.
Kreml ogłasza gotowość do rozmów pokojowych, a Stany Zjednoczone sygnalizują chęć ugody. Czy to oznacza realny koniec wojny w Ukrainie? Gościem Marzeny Tabor-Olszewskiej jest dzisiaj Jędrzej Bielecki, dziennikarz działu zagranicznego „Rzeczpospolitej”, który sceptycznie ocenia intencje Rosji.
Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższy weekend, wygrałby je kandydat KO, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski – wynika z najnowszego sondażu ośrodka Opinia24.
Politycy klubu Lewicy przedstawili wyliczenia dotyczące wydatków rządowych na Kościół katolicki w Polsce i zapowiedzieli dyskusję na temat - w ich ocenie koniecznych - zmian w tym zakresie, które miałyby obejmować m.in. likwidację Funduszu Kościelnego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas