W ramach wysłuchania Polski pytania zadało 12 państw, w tym: Francja, Niemcy, Holandia, Szwecja, Dania, Belgia i Finlandia.
Pytania dotyczyły m.in. Sądu Najwyższego, respektowania wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE i Krajowej Rady Sądownictwa.
Aktualizacja: 26.09.2018 17:28 Publikacja: 26.09.2018 17:08
Frans Timmermans
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
W ramach wysłuchania Polski pytania zadało 12 państw, w tym: Francja, Niemcy, Holandia, Szwecja, Dania, Belgia i Finlandia.
Pytania dotyczyły m.in. Sądu Najwyższego, respektowania wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE i Krajowej Rady Sądownictwa.
Sprawująca prezydencję w Radzie UE Austria zapytała, czy należy zorganizować kolejne wysłuchanie Polski. Większość ambasadorów 28 państw uznała, że nie należy organizować takiego spotkania w połowie przyszłego miesiąca - informuje Polskie Radio.
Decyzja oznacza, że zostanie zorganizowane podsumowanie dotychczasowych rozmów Komisji Europejskiej z Polską. Relację z dialogu z naszym rządem przedstawi wiceszef KE Trans Timmermans.
Polskę będzie reprezentował wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl/Polskie Radio
W ramach wysłuchania Polski pytania zadało 12 państw, w tym: Francja, Niemcy, Holandia, Szwecja, Dania, Belgia i Finlandia.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z niedzieli na poniedziałek rosyjskie drony-kamikadze znów atakowały Ukrainę. Alarm ogłoszono m.in. dla Kijowa.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 5 na 6 grudnia rosyjskie drony atakowały Kijów, w mieście aktywna była obrona przeciwlotnicza.
Biznes płaci w zjednoczonej Europie o 80 proc. większe rachunki za energię niż w Ameryce i o 55 proc. większe niż w Chinach. Polska chce w pierwszym półroczu 2025 roku zacząć to zmieniać.
Polska będzie zapewne robiła wiele, by transatlantyckie napięcia łagodzić. Jest w tej sprawie wiarygodna. Poważnie podchodzimy do zobowiązań w NATO. Jednocześnie nikt w Europie nie może nam zarzucić, że chcemy widzieć w UE i NATO wykluczającą się alternatywę.
Wizyta marszałka Szymona Hołowni w Helsinkach, a wcześniej udział premiera Donalda Tuska w szczycie tzw. formatu NB8 w Harpsund najlepiej pokazują obecny kierunek polskiej dyplomacji i strategii międzynarodowej. I to w kluczowym dla regionu momencie.
Choć podstawa programowa edukacji zdrowotnej jest bardzo zróżnicowana, do powszechnej świadomości przebija się wyłącznie komponent dotyczący zdrowia seksualnego człowieka. Mam nadzieję, że to jedynie z powodów politycznych.
Prezes RM będzie mógł rozporządzeniem wskazać obszar granicy, na którym przez 60 dni nie będzie możliwe przyjmowanie wniosków o ochronę międzynarodową.
Z premierem Tuskiem widzimy Polskę w UE podobnie – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Piotr Serafin, komisarz Unii Europejskiej ds. budżetu.
Ponad 60 proc. ankietowanych przez IBRiS uważa, że wprowadzenie do szkół edukacji zdrowotnej nie niesie ze sobą ryzyka deprawacji i nadmiernej seksualizacji młodych ludzi.
Gdyby pierwsza tura wyborów prezydenckich odbyła się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałby ją kandydat Koalicji Obywatelskiej przed "obywatelskim" kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Sondaż Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas