Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 21.07.2019 13:43 Publikacja: 21.07.2019 13:43
Foto: Wikimedia Commons,Creative Commons Attribution 2.0 Generic license, fot. Chad Cooper
Sprawa jest zagmatwana. Filmy w mediach społecznościowych pokazują, że dwóch mężczyzn szło za raperem i jego ochroniarzem. Domagali się ponoć rekompensaty za uszkodzone słuchawki. Wersja rapera jest inna: stanął w obronie kobiety. Skończyło się na kopaniu leżącego na ulicy. Przyjechała policja i karetka. Raper jest skądinąd znany z udziału w bójkach od czasów szkolnych.
A$AP Rocky trafiając do szwedzkiego więzienia, nie przyjechał m. in. na festiwal Opener w Gdyni. Odwiedzający go w więzieniu mówią o ciężkich warunkach pobytu. Przedstawiciele aparatu sprawiedliwości podkreślają równość wszystkich wobec prawa i przedłużyli areszt.
W sprawę zaangażowała się celebrytka Kim Kardashian, prywatnie żona rapera Kanye Westa. Lobbowała u Melanii Trump, małżonki prezydenta USA. Z kolei on sam rozmawiał w tej sprawie z Westem.
Poinformował o tym swoim zwyczajem na Twitterze. Zapowiedział też w tej formie rozmowę z „bardzo utalentowanym” szwedzkim premierem Stefan Löfven. Zapewnił, że może poręczyć za amerykańskiego rapera lub zaproponować kaucję.
Jak piszą szwedzkie media, Löfven “wylał na głowę prezydenta kubeł zimnej wody”, odpowiadając na prośbę o “dobre traktowanie” rapera – stwierdzeniem, że “nie będzie traktowany w specjalny sposób”. Dodał, że wymiar sprawiedliwości jest w Szwecji niezależny od rządu i nie będzie wywierał żadnej presji.
To także odpowiedź na groźby raperów, że będą bojkotować Szwecję.
Raperowi grozi do 6 lat więzienia. Można się domyślać, że każdy odwołany koncert to strata kiluset tysięcy dolarów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
Szwajcaria chce zmodernizować swoją sieć starzejących się schronów nuklearnych. Już teraz system przygotowany jest na to, by w przypadku globalnego konfliktu, schronienie w takich bunkrach znalazł każdy mieszkaniec kraju.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Od czasu zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich, wartość majątku najbogatszego człowieka na świecie poszybowała w górę. Dodatkowym bodźcem była nowa wycena udziałów w SpaceX i wzrost kursu akcji Tesli.
Elon Musk zyskuje stanowisko w rządzie Donalda Trumpa, ale to nie wszystkie plusy pomocy przyszłemu które otrzymuje najbogatszy człowiek na świecie. Teraz dodatkowo akcje Tesli osiągnęły rekordową wartość.
Silna Europa i silne relacje transatlantyckie byłyby wzmocnieniem dla Donalda Trumpa. Zaś słaba Unia, skonfliktowana z Trumpem, będzie na rękę jego największym rywalom, czyli Moskwie i Pekinowi – analizuje politolog prof. Tomasz Grzegorz Grosse.
Wyłaniają się zarysy planu Donalda Trumpa zakończenia wojny na Ukrainie - pisze "Wall Street Journal". Trump chciałby, aby to europejskie wojska nadzorowały zawieszenie broni.
Prezydent elekt Donald Trump powiedział w wywiadzie dla magazynu "Time", że „bardzo stanowczo nie zgadza się z wysyłaniem amerykańskich rakiet setki mil w głąb Rosji".
Donald Trump został Człowiekiem Roku magazynu „Time”. „Na przestrzeni wielu lat ten wybór był trudny. W 2024 roku tak nie było” - czytamy w uzasadnieniu na stronach pisma.
Kończący urzędowanie prezydent USA Joe Biden skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i złagodził wyroki dotyczące 1500 osób, odbywających karę pozbawienia wolności w aresztach domowych. Ułaskawił także 39 osób skazanych za przestępstwa bez użycia przemocy - podała agencja AP. Prezydent zapowiedział, że w nadchodzących tygodniach będzie kontynuował przegląd petycji o ułaskawienie. To największy taki akt łaski podjęty w ciągu jednego dnia - zauważa agencja.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas