Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 07.01.2021 11:37 Publikacja: 06.01.2021 18:55
Centrum Medyczne WUM miało szczepić na podstawie porozumienia między prof. Zbigniewem Gaciongiem, rektorem WUM, a prezes Centrum Ewą Trzeplą
Foto: Tomasz Jastrzebowski / REPORTER
Nie było nadprogramowych dawek szczepionek, wszystkie placówki otrzymały tyle, ile zamówiły – twierdzą zgodnie: Agencja Rezerw Materiałowych, NFZ i resort zdrowia. „Rzeczpospolita" ustaliła jednak, że szpitale otrzymały w ostatnich dniach roku od dwóch do nawet trzech razy więcej dawek, niż zamawiały.
Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, które zaszczepiło z puli dla personelu medycznego aktorów, byłego premiera i dyrektora prywatnej telewizji, nie było do tego przygotowane, bo planowo miało zacząć szczepić od 4 stycznia. Ale tuż przed sylwestrem naciskano na uczelnianą spółkę, żeby wzięła szczepionki „by się nie zmarnowały". I zaczęła się „łapanka".
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W Rzymie trwa międzynarodowa konferencja na temat odbudowy Ukrainy, podczas której ogłoszono utworzenie Europejs...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w środę spotkał się we Włoszech z papieżem i wysłannikiem USA, podkreślając...
Niedługo po wstrzymaniu przez USA dostaw niektórych rodzajów uzbrojenia dla Ukrainy, Donald Trump ogłosił, że wy...
Polska nigdy nie cieszyła się w oczach przeciętnego Czecha zbyt dużym prestiżem – mówi Maciej Ruczaj z Prague Ce...
Prezydent Wołodymyr Zełenski w rozmowie z Donaldem Trumpem poruszył temat zmiany ambasadora Ukrainy w Waszyngton...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas