Aresztowany w czasie posługi w Szanghaju w 1955 roku, wcześniej kształcił się we Francji i Rzymie. W więzieniu spędził 17 lat, aby potem nawiązując współprace z reżimem otworzyć seminarium duchowe w Szeszan.

Od roku 1985 był biskupem pomocniczym Szanghaju, a od 1988 został mianowany na ordynariusza tego miasta. Decyzje te były kontrowersyjne ponieważ zostały podjęte bez zgody Papieża. Dopiero w roku 2005, w wieku 89 lat, bp Jin pojednał się ze Stolicą Apostolską, która uznała go jedynie za biskupa pomocniczego miasta.

Biskup Jin, który na stanowisku ordynariusza miasta zastąpił prawowitego ordynariusza, kardynała in pectore Gong Pinmei, zajął się odnową struktur kościoła. Jego poprzednik, więziony przez wiele lat, po odzyskaniu wolności został odesłany na USA na leczenie. Biskup Jin po objęciu stanowiska remontował świątynie, zabiegał o katolickie publikacje oraz o formacje seminarzystów m.in. sprowadzając do seminarium profesorów spoza Chin. Dzięki jego wpływom w stolicy Chin, w seminarium gościli m.in. ks. Joseph Zen, późniejszy biskup Hong Kongu i kardynał oraz Savio Hon, aktualny sekretarz watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

Ponieważ pełniący obowiązki ordynariusza Szanghaju, bp. Taddeo Ma Daqina, po przyjęciu święceń wystąpił z Kościoła patriotycznego i znajduje się w areszcie domowym, pogrzebem biskupa Jin prawdopodobnie zajmą się władze.