Reklama
Rozwiń
Reklama

Portugalia daje obywatelstwo Żydom sefardyjskim

Potomkowie Żydów wygnanych przez pięciuset laty mogą wrócić do Portugalii. To akt dziejowej sprawiedliwości – skomentowali liderzy miejscowej społeczności żydowskiej.

Publikacja: 30.01.2015 05:56

Synagoga w Lizbonie

Synagoga w Lizbonie

Foto: youtube

Rząd w Lizbonie przyjął w czwartek poprawkę w odpowiedniej ustawie, dzięki czemu Żydzi mający korzenie w Portugalii będą mogli ubiegać się o nadanie portugalskiego obywatelstwa jako drugiego. Podobne prawo przyjęła niedawno sąsiednia Hiszpania.

Dwa lata temu za prawem do powrotu Żydów opowiedział się portugalski parlament. Szczegóły nowelizacji ustawy o obywatelstwie, nad którą potem pracował rząd, mają być znane za miesiąc – pisze Żydowska Agencja Telegraficzna (JTA), cytująca przedstawiciela wspólnoty żydowskiej w Porto.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1372
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1371
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1370
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1369
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1368
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama