Aktualizacja: 02.08.2015 16:13 Publikacja: 02.08.2015 15:50
Dżawad Zarif, szef dyplomacji Iranu, zasłużony dla podpisania wiedeńskiego porozumienia, które ma doprowadzić do zniesienia sankcji
Foto: AFP
O planach zakupienia 80-90 nowoczesnych samolotów poinformował dziś jeden z szefów irańskiej organizacji lotnictwa cywilnego Mohammad Chodakarami. Powiedział o tym państwowej agencji prasowej IRNA, którą cytuje Reuters.
Chodakarami ujawnił wstępne plany odnowienia irańskiego lotnictwa cywilnego. Z powodu zachodnich sankcji ma ona bardzo starą flotę, średni wiek samolotu to 23 lata, prawie dwa razy powyżej średniej światowej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z niedzieli na poniedziałek rosyjskie drony-kamikadze znów atakowały Ukrainę. Alarm ogłoszono m.in. dla Kijowa.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 5 na 6 grudnia rosyjskie drony atakowały Kijów, w mieście aktywna była obrona przeciwlotnicza.
Najwyższy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei stwierdził, że obalenie prezydenta Syrii Baszara Asada było wynikiem planu Stanów Zjednoczonych i Izraela.
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Bogusław Chrabota rozmawia z profesorem Romanem Kuźniarem o dramatycznym upadku reżimu Baszara Asada. Jakie siły doprowadziły do tego punktu po latach wojny domowej? Czy Syria ma szansę na odbudowę, a może czeka ją kolejna fala chaosu? Ekspert analizuje role Rosji, Turcji i Iranu oraz przewiduje konsekwencje dla Bliskiego Wschodu i świata.
Prorosyjski reżim w Damaszku padł, Izrael już nie musi się przejmować zdaniem Rosji, która pozwalała mu atakować wrogów na terytorium Syrii.
Syryjscy rebelianci zbliżają się do Damaszku z kilku stron, niektórzy wkroczyli już do stolicy, nie napotykając oporu. Przejęli budynki radia i telewizji. Nie jest jasne, gdzie jest dyktator. Upadek reżimu wydaje się nieunikniony i szybki.
Ministerstwo kultury stara się uzupełniać elektroniczną bazę miejsc, gdzie są pochowani polscy żołnierze, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.
Na razie rebelianci zachowują się tak, jakby zmienili poglądy, otworzyli się na innych. Nie chcą narzucać Syryjczykom porządku islamskiego – mówi „Rzeczpospolitej” Anwar al-Bunni, syryjski obrońca praw człowieka, chrześcijanin.
Co najmniej 25 osób zginęło w północno-zachodniej Syrii w nalotach przeprowadzonych przez syryjskie i rosyjskie siły powietrzne - informują służby ratunkowe kontrolujących te tereny rebeliantów.
Zdaniem szefa francuskiego wywiadu Nicolasa Lernera, w najbliższych miesiącach „krytycznym zagrożeniem” będzie ryzyko proliferacji czyli szybkiego zwiększania się ilości broni nuklearnej w Iranie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas