04:45
28.03.2024

Najnowszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 764
00:00
27.03.2024

Na tym kończymy dzisiejszą relację

Najnowsze wiadomości z Ukrainy będziemy publikować w czwartek od rana.

23:40
27.03.2024

Kanada wysłała na Łotwę 150 jednostek sprzętu wojskowego

Kanada wysłała 150 różnych pojazdów wojskowych, aby wzmocnić swój kontyngent wojskowy na Łotwie. „Opuścić rampy! W weekend w porcie w Rydze wyładowano 150 pojazdów. Pojazdy te wpisują się w zobowiązanie Kanady do utworzenia wielonarodowej zaawansowanej brygady lądowej do jesieni 2024 r.” – oznajmiła ambasada Kanady na Łotwie w serwisie społecznościowym X.

23:19
27.03.2024

Zełenski o kontraktach dla przemysłu obronnego

O podpisaniu kontaktów dla kompleksu obronno-przemysłowego Ukrainy prezydent Wołodymyr Zełenski mówił podczas podróży roboczej do obwodu sumskiego. „Po raz pierwszy odbyliśmy spotkanie regionalne dotyczące naszego nowego programu polityki gospodarczej „Made in Ukraine”. Na ten rok przeznaczona jest znaczna ilość środków – dla wszystkich regionów naszego kraju. Gwarantowanych także dla regionu Sumy. Jak wynika z dzisiejszych spotkań, przed urzędnikami państwowymi, Funduszem Mienia Państwowego, Kancelarią Prezydenta i władzami regionalnymi stawiane są dość specyficzne zadania. Są podpisane kontrakty na nasz kompleks obronno-przemysłowy” – powiedział Zełenski.

22:47
27.03.2024

Liczba ofiar rosyjskiego ataku na Charków wzrosła do 19

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że liczba osób rannych w wyniku zrzucenia przez armię rosyjską amunicji wielkokalibrowej na Charków wzrosła do 19, a ludziom udzielana jest niezbędna pomoc. „Charków. Rosyjski terror wobec miasta nabiera szczególnej podłości. Próby odcięcia prądu ponad milionowi ludzi, ciągłe ataki rakietowe i „szahidy”. Teraz – bomby lotnicze. Tylko na zwykłej ulicy, na domach, szkołach, zwykłej infrastrukturze cywilnej. Tym razem wiadomo o jednej zmarłej. Rodzinie i przyjaciołom składam kondolencje” – napisał prezydent.

22:06
27.03.2024

Ukraińskie ataki na rosyjskie rafinerie obniżają cenę ropy

Marcowe ataki ukraińskich dronów na rafinerie w europejskiej części Rosji spowodowały uszkodzenia niemal wszystkich rafinerii w zachodniej Rosji. Część przerwała pracę. Rosyjskie koncerny wyprzedają rezerwy, by zapobiec deficytowi.

Czytaj więcej

Ukraińskie ataki na rosyjskie rafinerie obniżają cenę ropy
21:55
27.03.2024

Alarm lotniczy w wielu regionach Ukrainy

W większości regionów Ukrainy ogłoszono alert powietrzny – informuje Ukrinform, powołując się na mapę alarmów powietrznych Sił Obronnych Południa. Poinformowano też o starcie Tu-22m3 nad wodami Morza Czarnego.

21:21
27.03.2024

Blinken i Stoltenberg o dalszym wsparciu dla Ukrainy

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem na temat wzmocnienia politycznego i praktycznego wsparcia dla Ukrainy – powiedział sekretarz prasowy Blinkena Matthew Miller. „Sekretarz stanu Blinken i sekretarz generalny Stoltenberg omówili przygotowania do nadchodzącego spotkania ministrów spraw zagranicznych NATO” – czytamy w komunikacie prasowym.

20:53
27.03.2024

Bundeswehra przekaże Siłom Zbrojnym 10 000 sztuk amunicji

W najbliższych dniach Niemcy przekażą Ukrainie 10 tys. amunicji artyleryjskiej z arsenału Bundeswehry – szef Centrum Sytuacyjnego Ukrainy przy niemieckim Ministerstwie Obrony generał Christian Freuding. Jak dodał, w Berlinie zdecydowano o dostarczeniu amunicji na Ukrainę w trzech etapach, a obecna dostawa będzie realizowana w ramach pierwszego z nich.

20:27
27.03.2024

Rosyjskie siły okupacyjne przeprowadziły siedem ataków rakietowych i 60 z powietrza

W ciągu dnia rosyjskie siły okupacyjne przeprowadziły 7 ataków rakietowych i 60 z powietrza, przeprowadziły 73 ataki z systemów salw rakietowych na pozycje ukraińskich wojsk i zaludnione obszary Ukrainy – informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. „W wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych niestety są ofiary śmiertelne i ranni – wśród żołnierzy oraz ludności cywilnej. Zniszczonych i uszkodzonych zostało wiele bloków mieszkaniowych, placówki medyczne, samochody, szkoła, przedszkole i inne obiekty infrastruktury cywilnej” – czytamy w komunikacie Sztabu Generalnego na Facebooku.

19:54
27.03.2024

Siły obrony powietrznej Ukrainy zniszczyły rakietę nad Zaporożem

Rosyjska rakieta została zniszczona przez siły obrony powietrznej na niebie nad rejonem Zaporoża – poinformował Iwan Fiodorow, szef zaporoskiej administracji. „Minus jeden pocisk wroga nad regionem zaporoskim” – napisał na Telegramie. Wschodnie Dowództwo Powietrzne zniszczyło rakietę Kh-59. Wcześniej informowano, że rakieta została zniszczona także w obwodzie dniepropietrowskim.

19:18
27.03.2024

Komisja Rady Najwyższej odrzuciła poprawkę dotyczącą demobilizacji po 3 latach służby

Parlamentarna Komisja Bezpieczeństwa Narodowego, Obrony i Wywiadu odrzuciła poprawkę do projektu ustawy o mobilizacji zgłoszoną przez posła ludowego frakcji „Solidarność Europejska” Oleksija Honczarenko, dotyczącą demobilizacji personelu wojskowego po 36 miesiącach służby bez dodatkowych decyzji Sztabu. „Demobilizacja po 36 miesiącach służby bez dodatkowych decyzji zostaje odrzucona. To moja poprawka. Nalegałem na to. Ale Komitet Bezpieczeństwa Narodowego jej nie poparł. Jak dotąd komisja popierała poprawkę Bezuglaia w sprawie demobilizacji po 36 miesiącach , ale zgodnie z decyzją prezydenta” – napisał Gonczarenko na Telegramie.

18:49
27.03.2024

W obwodzie rostowskim ogłoszono alarm z powodu potencjalnych ataków dronów

W obwodzie rostowskim w Rosji ogłoszono możliwość ataku dronów. Gubernator regionu Wasilij Gołubiew ogłosił zagrożenie o godzinie 18.05. Wezwał mieszkańców do zachowania czujności i zapewnił, że obrona powietrzna działa. „Zakończyło się zagrożenie atakiem BSP w Millerowie, Morozowsku i Szachtach. W Nowoszachtyńsku i Nowoczerkasku nadal istnieje zagrożenie” - napisał o 18:27 . Dziesięć minut później Gołubiew ogłosił, że alarm całkowicie wygasł.

18:27
27.03.2024

Argumenty za jak najszybszym wyposażeniem Ukrainy w dodatkowe systemy Patriot

Argumenty za jak najszybszym wyposażeniem Ukrainy w dodatkowe systemy Patriot podał szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba. „Ukraina jest obecnie jedynym krajem na świecie, który niemal codziennie doświadcza ataków rakietowych. „Patrioty” należy teraz rozmieścić tutaj, na Ukrainie, aby chronić prawdziwe życie ludzkie, a nie pozostawiać w miejscach, gdzie zagrożenie rakietowe jest zerowe” – powiedział Kułeba. Szef MSZ zauważył też, że Rosja nasiliła terror powietrzny przeciwko Ukrainie i w ciągu zaledwie tygodnia od 18 do 24 marca wystrzeliła 190 rakiet różnego typu, 140 dronów Shahed i 700 kierowanych bomb lotniczych.

17:45
27.03.2024

Najmłodsza ofiara ataku na Charków miała 3 miesiące

Z obwodu biełgorodskiego Federacji Rosyjskiej przeprowadzono dzienny nalot wroga na Charków – poinformował szef prokuratury okręgowej Oleksandr Filchakow. Według niego w wyniku trafień uszkodzonych zostało około 10 budynków mieszkalnych i administracyjnych (w tym szkoły i przedszkola). Według stanu na godz. 17.30 jedna osoba zginęła, a 16 zostało rannych, w tym czworo dzieci. Jak podkreslił Filchakov, najmłodsza ofiara miała 3 miesiące.

17:29
27.03.2024

Koncern Mendelez nie chce wycofać się z Rosji

Właściciel Milki nie wycofał się z Rosji - Koncern Mondelez broni się argumentem, że nie może przestać dostarczać Rosjanom żywności.

Czytaj więcej

Właściciel Milki troszczy się o Rosjan. „Nie możemy przestać dostarczać żywności”
16:49
27.03.2024

Atak na Charków: jedna osoba zabita i 16 rannych

Liczba rannych w wyniku rosyjskiego ataku w Charkowie wzrosła do 16, jedna osoba zginęła – poinformował mer Igor Terekhow. Jak podał Ukrinform, około godz. 16 w Charkowie doszło do eksplozji. Rosjanie uderzyli w rejon szewczenkowski. Uszkodzone zostały budynki mieszkalne, Instytut Chirurgii Ratunkowej. Jedna osoba nie żyje, czworo dzieci zostało rannych.

16:24
27.03.2024

Zamrożone rosyjskie aktywa powinny zostać przeznaczonych na broń dla Ukrainy

Zamrożone rosyjskie środki na Zachodzie należy przeznaczyć nie tylko na odbudowę, ale także na zakup broni dla Ukrainy – powiedział minister spraw zagranicznych Łotwy Kristianis Karinsh podczas wspólnej konferencji prasowej z szefem polskiej dyplomacji Radosławem Sikorskim. Łotewski minister dodał, że zamrożone aktywa Rosji opiewają na kilka miliardów euro.

15:46
27.03.2024

Jedna osoba ranna w ataku na budynek administracyjny w Biełgorodzie

Informacje takie przekazał gubernator obwodu biełgorodzkiego, Wiaczesław Gładkow. Ranna kobieta trafiła do szpitala.

15:26
27.03.2024

LPP zapewnia, ze nie handluje w Rosji od 2 lat

Polski koncern przyznaje, że wciąż zarabia na rosyjskim rynku.

Czytaj więcej

LPP: nie handlujemy w Rosji od dwóch lat, ale wciąż zarabialiśmy
14:54
27.03.2024

Brytyjski wywiad wojskowy: Na Dnieprze mogą pojawić się rosyjskie łodzie

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii przypomina, że 20 marca minister obrony Wielkiej Brytanii, Siergiej Szojgu, ogłosił stworzenie Dnieprzańskiej Flotylli Rzecznej i brygady łodzi. Zdaniem brytyjskiego wywiadu zadaniem tych formacji miałoby być zabezpieczenie wód Dniepru i przeciwdziałanie przekroczeniu rzeki przez Ukraińców, którzy kontrolują prawy brzeg Dniepru w obwodzie chersońskim, podczas gdy Rosjanie kontrolują lewy brzeg.

14:43
27.03.2024

Drony, jakich używają obie strony wojny na Ukrainie (INFOGRAFIKA)

Obie strony używają na dużą skalę dronów zarówno do prowadzenia rozpoznania, jak i do ataków powietrznych, w tym ataków na głębokie zaplecze przeciwnika.

Drony, jakich używają obie strony wojny na Ukrainie

Drony, jakich używają obie strony wojny na Ukrainie

PAP

14:39
27.03.2024

Ukraiński dron wielokrotnie atakował przedsiębiorstwo rolne we wsi Poljana, w obwodzie biełgorodzkim

Wiaczesław Gładkow podał, że w wyniku ataku nikt nie ucierpiał, ale uszkodzone zostały maszyny i dach budynku przedsiębiorstwa rolnego.

14:29
27.03.2024

Opozycjonista z Tadżykistanu: Modlę się, żeby nie było żadnych zamachów, żadnych ataków w Polsce, także ze strony Rosji

Nie chcę wojny, bo u siebie, w Tadżykistanie, już ją miałem, przez co już dwa razy w moim życiu byłem migrantem i nie chcę więcej. Polska jest moim drugim domem. Chcę, żeby tu było bezpieczne i wszyscy żyli w pokoju — mówi w rozmowie z Jerzym Haszczyńskim Muhamadjon Kabirow, tadżycki dziennikarz, obrońca praw człowieka, mieszkający w Polsce.

Czytaj więcej

Tadżycki opozycjonista: Modlę się, żeby nie było żadnych ataków w Polsce
14:21
27.03.2024

Dwie miejscowości w obwodzie kurskim pozbawione prądu w wyniku ostrzału

Informacje takie przekazał gubernator obwodu, Roman Starowojt. Pozbawione prądu miejscowości znajdują się w rejonie głuszkowskim. W wyniku ostrzału uszkodzony miał zostać gazociąg, pięć budynków mieszkalnych i dwa samochody.

13:50
27.03.2024

W Mikołajowie rozległa się eksplozja

Miasto było prawdopodobnie celem ataku z użyciem pocisku balistycznego — podaje Ołeksandr Senkiewicz, mer Mikołajowa.

13:33
27.03.2024

Godzina policyjna w Chersoniu zostanie skrócona

Od 1 kwietnia godzina policyjna w Chersoniu będzie obowiązywała od godz. 21:00 do 5:00, czyli krócej, niż obecnie - podał przewodniczący administracji miejskiej Chersonia Roman Mroczko.

13:32
27.03.2024

Pożar we wiosce w rejonie szebekińskim po ataku ukraińskiego drona

O ataku informuje Wiaczesław Gładkow. Z jego komunikatu wynika, że wskutek ataku uszkodzony został budynek przedsiębiorstwa rolnego, który zapalił się wskutek  upadku szczątków drona.

13:10
27.03.2024

Ukraina importowała rekordową ilość prądu, między innymi z Polski

O rekordowym imporcie poinformował ukraiński operator sieciowy NEC Ukrenergo. We wtorek Ukraina, po trzech najmocniejszych rosyjskich atakach rakietowych na obiekty energetyczne, importowała prąd z Rumunii, Słowacji, Polski, Węgier, Mołdawii.

Czytaj więcej

Rekordowy import prądu na Ukrainę po rosyjskich atakach. Polska wśród dostawców
12:46
27.03.2024

Moskwa: Członkini zespołu Pussy Riot skazana na sześć lat więzienia in absentia

Moskiewski sąd skazał Łucję Stein na sześć lat więzienia in absentia za szerzenie fałszywych informacji o Siłach Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

12:27
27.03.2024

W ciągu doby Rosja strąciła 210 ukraińskich dronów - podaje Ministerstwo Obrony Rosji

Resort obrony Rosji informuje też o strąceniu 21 rakiet wystrzelonych przez zestawy HIMARS i RM-70 w ciągu doby. Z komunikatu resortu obrony Rosji wynika, że od początku wojny Ukraińcy mieli stracić 577 samolotów, 270 śmigłowców, 17 352 bezzałogowych statków powietrznych, 489 zestawów przeciwlotniczych, 15 614 czołgów i innych pojazdów opancerzonych, 1 256 wyrzutni rakiet, 8 546 zestawów artyleryjskich i moździerzy oraz 20 260 jednostek sprzętu specjalnego.

Ataki dronów dalekiego zasięgu na Ukrainie i w Rosji

Ataki dronów dalekiego zasięgu na Ukrainie i w Rosji

PAP

12:13
27.03.2024

Zmarła jedna z osób rannych w ataku terrorystycznym pod Moskwą

Informację taką przekazał minister zdrowia Rosji, Michaił Muraszko. - Niestety jednak z ofiar, która wcześniej była w ekstremalnie poważnym stanie, zmarła. Lekarze zrobili wszystko co możliwe — powiedział Muraszko. W szpitalach nadal ma pozostawać 80 ofiar ataku terrorystycznego na halę Crocus City Hall. 19 rannych, w tym troje dzieci, jest w stanie ciężkim. Śmierć rannej osoby oznacza, że liczba ofiar ataku wzrosła do 140.

11:57
27.03.2024

Ukraińcy twierdzą, że są w stanie strącać pociski hipersoniczne Cyrkon

Pociski Cyrkon mają być strącane przez Ukraińców przy użyciu zestawów SAMP/T i Patriot — powiedział mjr Ilja Jewłasz, rzecznik Sił Powietrznych Ukrainy.

11:23
27.03.2024

Władimir Putin rozmawiał telefonicznie z przywódcą Mali

Putin rozmawiał z płk. Assimim Goitą, przywódcą junty wojskowej, która przejęła władzę w Mali, pełniącym obecnie obowiązki prezydenta kraju, na temat „wzmocnienia dwustronnych więzi” między oboma krajami. Goita podziękował Rosji za nieodpłatne przekazywanie pszenicy, nawozów i paliwa.

10:54
27.03.2024

Rosjanie ostrzelali Chersoń

Szef administracji wojskowej obwodu chersońskiego Ołeksandr Prokudin podał, że wojsko rosyjskie ostrzelało centrum Chersonia. Według jego relacji, pocisk trafił w budynek biurowy, a fala uderzeniowa rozbiła okna w pobliskim domu. Ofiar w ludziach nie było.

10:45
27.03.2024

Były doradca szefa MSW Ukrainy publikuje nagranie z Rosji, na którym czołg wjeżdża w samochód osobowy

Wypadek miał mieć miejsce na drodze w miejscowości Niżny Tagił.

10:39
27.03.2024

W ciągu doby Rosjanie ostrzelali 11 miejscowości w obwodzie donieckim

Informacje takie przekazuje policja obwodowa. W czasie ostrzału uszkodzonych zostało 28 obiektów cywilnych. Jedne cywil zginął, a jeden został ranny.

10:28
27.03.2024

Minister obrony Wielkiej Brytanii przyznaje, że jego kraj nie jest gotów do samodzielnej wojny z Rosją

Grant Shapps zaznaczył jednak, że Wielka Brytania, jako członek NATO, nigdy nie będzie do tego zmuszona.

Czytaj więcej

Brytyjski generał: Z Rosją bylibyśmy w stanie walczyć kilka miesięcy
09:53
27.03.2024

Ołeksandr Zinczenko po awansie Ukrainy na Euro 2024: Jestem dumny z bycia Ukraińcem

- Zakwalifikowaliśmy się na Euro. Chciałbym bardzo podziękować naszym fanom. Czuliśmy wsparcie przez cały mecz. Bez nich nie osiągnęlibyśmy tego wyniku. Jestem dumny z bycia Ukraińcem, gdy Ukraińcy oddają życie za naszą wolność. Należy o tym mówić, krzyczeć każdego dnia — powiedział Zinczenko.

09:29
27.03.2024

W Moskwie i obwodzie moskiewskim w szpitalach przebywają 83 osoby ranne w ataku terrorystycznym na halę koncertową pod Moskwą

Po zamachu do szpitali trafiły 123 osoby. 40 zostało już wypisanych z placówek medycznych.

09:27
27.03.2024

Rosjanie atakowali Izium z użyciem trzech dronów-kamikadze

W ataku uszkodzony został budynek lokalnego gimnazjum — podaje charkowska prokuratura obwodowa.

09:17
27.03.2024

Ostrzał w obwodzie zaporoskim  

W ciągu ostatniej doby w obwodzie zaporoskim odnotowano 386 eksplozji w wyniku rosyjskich ataków, głównie ostrzały artyleryjskiego - podał szef lokalnej administracji wojskowej Iwan Fedorow. Zaznaczył, że władze otrzymały zgłoszenia o 39 przypadkach uszkodzeń budynków i infrastruktury, nie było ofiar w ludziach.

09:08
27.03.2024

Cztery osoby ranne w obwodzie charkowskim  

Szef charkowskiej administracji Ołeh Syniehubow przekazał, że w nocy rosyjskie siły zbrojne zaatakowały Izium za pomocą drona bojowego Shahed, jedna osoba została ranna. Łącznie w ciągu ostatniej doby w wyniku ostrzałów w regionie ranne zostały cztery osoby - dodał.

08:52
27.03.2024

Brak rosyjskich okrętów na Morzu Czarnym  

Ukraińska marynarka wojenna podała, że na Morzu Czarnym nie ma żadnych rosyjskich okrętów. Według tego źródła, żadna rosyjska jednostka nie pełni też dyżuru na Morzu Azowskim, natomiast na Morzu Śródziemnym jest jeden okręt, uzbrojony w łącznie 8 pocisków manewrujących Kalibr.

08:38
27.03.2024

Ofiary ostrzału w obwodzie donieckim  

W ciągu ostatniej doby w wyniku rosyjskiego ostrzału dwie osoby w obwodzie donieckim zginęły, a jedna została ranna - poinformował szef obwodowej administracji wojskowej Wadym Fiłaszkin.

08:23
27.03.2024

Ostrzał w obwodzie sumskim  

W nocy i nad ranem wojska rosyjskie dwukrotnie ostrzeliwały tereny przygraniczne obwodu sumskiego, odnotowano 16 eksplozji - podała miejscowa administracja wojskowa. Brak doniesień o ofiarach lub zniszczeniach.

08:08
27.03.2024

W ciągu doby ostrzelano 11 miejscowości w obwodzie chersońskim

Informacje takie przekazuje gubernator obwodu, Ołeksandr Prokudin. W ostrzale ranne zostały trzy osoby.

08:03
27.03.2024

60 rannych w ataku na halę Crocus City Hall pod Moskwą pozostaje w szpitalach

Informację taką przekazał mer Moskwy, Sergiej Sobianin. Sobianin podkreślił, że w szpitalach nie zmarła żadna osoba, którą przyjęto po ataku w stanie ciężkim.

07:42
27.03.2024

Rosjanie ostrzelali w nocy rejon nikopolski z ciężkiej artylerii

Informacje takie przekazuje Serhij Łysak, gubernator obwodu dniepropietrowskiego.

07:23
27.03.2024

W nocy nad Ukrainą strącono 10 dronów-kamikadze

Łącznie Rosjanie atakowali Ukrainę przy użyciu 13 dronów-kamikadze.

06:47
27.03.2024

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał nowe dane o rosyjskich stratach

Od 24 lutego 2022 roku Rosjanie mieli stracić na Ukrainie ok. 439 190 żołnierzy, 6 904 czołgów, 13 216 pojazdów opancerzonych, 10 931 zestawów artyleryjskich, 1 019 wyrzutni rakiet, 728 zestawów przeciwlotniczych, 347 samolotów, 322 śmigłowce, 8 578 bezzałogowych statków powietrznych, 2 015 pocisków manewrujących, 26 jednostek nawodnych, 1 okręt podwodny, 14 539 pojazdów (w tym cystern) i 1 794 jednostek sprzętu specjalnego. 

06:26
27.03.2024

Garri Kasparow: Wojna światowa już trwa. Czwarta z kolei

Putin i siły, które za nim stoją, chcą rewanżu po klęsce w trzeciej, zimnej wojnie. Skala wojny w Ukrainie jest ogromna. Wojny koreańska czy wietnamska były konfliktami o znacznie mniejszej skali. Ukraina jest częścią świata zachodniego. Musimy to przyznać, bo Putin patrzy na Ukrainę jak na część Zachodu. Uważa Ukrainę za „amerykańską marionetkę” i twierdzi, że prowadzi wojnę z NATO — mówi rosyjski opozycjonista.

Czytaj więcej

Kasparow: Przed wojną na Zachodzie może uchronić tylko klęska Putina w Ukrainie
06:10
27.03.2024

Ministerstwo Obrony Ukrainy powołało departament odpowiedzialny za długoterminowe kontrakty dla armii

Departament planowania wsparcia na zapleczu ma odpowiadać w szczególności za kontrakty na dostawy żywności, paliwa i smarów dla armii.

05:43
27.03.2024

Ministerstwo Obrony Rosji informuje o strąceniu 18 pocisków nad obwodem biełgorodzkim

Strącone rakiety miały zostać wystrzelone z zestawów rakietowych RM-70.

05:02
27.03.2024

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy publikuje nagranie podsumowujące 762. dzień wojny

Nagranie opublikowano na profilu Sztabu na Facebooku.

04:42
27.03.2024

Żołnierze ukraińskich wojsk desantowo-szturmowych opublikowali nagranie pokazujące rosyjski sprzęt zniszczony w czasie odpierania natarcia Rosjan

Sprzęt miał zostać zniszczony w rejonie Nowomychajliwki, w obwodzie donieckim. Nagranie publikuje 79. Samodzielna Brygada Desantowo-Szturmowa.

04:40
27.03.2024

W nocy na Ukrainie ogłoszono alarm powietrzny

Zagrożone atakiem dronów były obwody kijowski, sumski, charkowski i dniepropietrowski.

04:38
27.03.2024

Australijscy żołnierze uczą się ukraińskiego

 Nauczyciele ukraińskiej szkoły w australijskiej Adelajdzie uczą ukraińskiego australijskich żołnierzy, którzy będą szkolić ukraińską armię.

04:36
27.03.2024

Służba celna z Kijowa przekazała 360 kg bezdymnego prochu ukraińskiej Gwardii Narodowej

Przechwycony przez służbę celną bezdymny proch jest wykorzystywany przy produkcji nabojów do karabinów wyborowych.

04:34
27.03.2024

Ukraińska Straż Graniczna informuje o strąceniu 11 rosyjskich dronów rozpoznawczych w obwodzie zaporoskim

Z wpisu wynika, że jeden dron udało się sprowadzić na ziemie nieuszkodzony — i obecnie będzie on służył ukraińskiej armii.

04:32
27.03.2024

Piłkarska reprezentacja Ukrainy zagra na Euro 2024

Ukraińcy awansowali na Euro po wygraniu barażu z Islandią (2:1). Mecz, którego gospodarzem była Ukraina, rozgrywany był we Wrocławiu.

04:29
27.03.2024

Rosyjskie strategiczne wojska rakietowe ćwiczą w obwodzie irkuckim

W ćwiczeniach bierze udział pułk mobilnych wyrzutni rakiet międzykontynentalnych Jars (o zasięgu nawet 11 tys. km). Szczególną uwagę w czasie ćwiczeń przywiązuje się do szkolenia z zakresu odpierania ataku grup sabotażowo-rozpoznawczych — podaje rosyjskie Ministerstwo Obrony. W ćwiczeniach bierze udział ok. 300 jednostek sprzętu. 

04:26
27.03.2024

18 celów powietrznych strąconych nocą nad Biełgorodem i obwodem biełgorodzkim

Informacje takie przekazuje gubernator obwodu, Wiaczesław Gładkow. Z jego wpisu w serwisie Telegram wynika, że jedna osoba została ranna. Uszkodzone zostały budynki mieszkalne we wsiach Dubowoje, Tawrowo i Nikolskoje.

04:24
27.03.2024

Tak wyglądała sytuacja na froncie na Ukrainie w 762. dniu wojny

Tak wyglądała sytuacja na froncie na Ukrainie w 762. dniu wojny

Tak wyglądała sytuacja na froncie na Ukrainie w 762. dniu wojny

PAP

04:23
27.03.2024

Wczorajszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 762