Albert Göring był biznesmenem i zdeklarowanym antynazistą. Zmarł w 1966 r.
Irena Steinfeldt, dyrektor departamentu Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata w Instytucie Yad Vashem ma wkrótce złożyć specjalny wniosek o przyznanie mu najwyższej nagrody przyznawanej nie-Żydom.
Dokumenty skompletowane przez Instytut zawierają m.in. raporty Gestapo, nagrania przesłuchań Alberta Göringa przez amerykańską armię oraz oświadczenia osób uratowanych przez niego. Wynika z nich, że ratował ludzi z nazistowskich obozów koncentracyjnych oraz pomagał Żydom zdobyć dokumenty niezbędne do ucieczki za granicę.
Wśród zachowanych dokumentów jest list do komendanta obozu w Dachau, w którym Albert Göring domaga się uwięzienia uwolnienia lekarza o nazwisku Charvat. Wątpliwości dotyczące więźnia sprawiły, że uwolniono dwóch mężczyzn noszących to nazwisko.
Albert Göring po wojnie, zanim dowiódł swej niewinności, spędził w więzieniu dwa lata. Jego starszy brat, Hermann, dowódca Luftwaffe, osądzony przez Trybunał w Norymberdze, popełnił samobójstwo w 1946 r., w noc przed wykonaniem na nim wyroku śmierci.