Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 11.05.2015 23:48 Publikacja: 11.05.2015 21:08
Na przedostanie się do Europy w samej Libii czeka milion imigrantów
Foto: AFP
Komisja Europejska w środę oficjalnie przedstawi agendę migracyjną dla UE, która ma zawierać sposoby zarządzania wielką falą imigrantów z Afryki docierających do Europy przez Morze Śródziemne. – Strategia jest ciągle dyskutowana i poprawiana, ostateczna wersja będzie dopiero w środę – przekonywała wczoraj rzeczniczka KE Natasha Bertaud. Z nieoficjalnych przecieków wynika, że KE miałaby zaproponować dystrybucję uchodźców pomiędzy państwa członkowskie, z uwzględnieniem takich kryteriów, jak wielkość ludności, produkt krajowy brutto, bezrobocie czy liczba imigrantów przyjętych do tej pory. Miałaby się ona odbywać w formie obowiązkowych kwot. Na taki zapis nie zgodzili się co prawda niektórzy przywódcy UE (w tym premier Ewa Kopacz) na ostatnim szczycie w marcu, ale szef Komisji Jean-Claude Juncker nie ukrywał potem, że pracuje nad kwotami. Ma poparcie Berlina, ostatnio także Paryża. Przeciw są przede wszystkim kraje naszego regionu oraz Wielka Brytania. – Ale wszyscy zgodzili się na to, żeby przygotować system dystrybucji imigrantów – przypomniała rzeczniczka KE. Tyle że ta zgoda nie zawierała wyrażenia „obowiązkowe kwoty". W idealnym scenariuszu kraje miałyby dobrowolnie zgłaszać gotowość przyjęcia imigrantów. Widać jednak, że przy ogromnym ich napływie dobra wola nie wystarczy i znów większość uda się do Niemiec i Szwecji.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
Szwajcaria chce zmodernizować swoją sieć starzejących się schronów nuklearnych. Już teraz system przygotowany jest na to, by w przypadku globalnego konfliktu, schronienie w takich bunkrach znalazł każdy mieszkaniec kraju.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
Biznes płaci w zjednoczonej Europie o 80 proc. większe rachunki za energię niż w Ameryce i o 55 proc. większe niż w Chinach. Polska chce w pierwszym półroczu 2025 roku zacząć to zmieniać.
Muzeum Gazowni Warszawskiej to niezwykła przestrzeń, gdzie przeszłość i przyszłość przenikają się, tworząc inspirujące środowisko dla wydarzeń biznesowych i konferencji. Zlokalizowane w zabytkowym budynku dawnej aparatowni i tłoczni gazu, Muzeum zostało starannie odrestaurowane, aby oddać ducha epoki, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność nowoczesnej przestrzeni.
Choć 2024 r. powoli przechodzi do przeszłości, to spora część uruchomionych w nim przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości programów wsparcia firm z wykorzystaniem Funduszy Europejskich jest wciąż dostępna.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Firmy, które mają bądź pracują nad technologiami i produktami z potencjałem, by odmienić nasze życie, mogą liczyć na potężne wsparcie unijne już na początku prac, gdy trudno o inwestora prywatnego. Niestety wciąż mało z nich o tym wie.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
W każdą sobotę grudnia i sylwestrowy wieczór warszawiacy mają okazję podziwiać zimowo-świąteczną stolicę z pokładu łodzi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas