Centrum Myśli Jana Pawła II czeka na zgłoszenia chórów, scholi parafialnych, zespołów muzycznych, a także grupy przyjaciół i pracowników, którzy chcieliby zaśpiewać kolędy w domach pomocy społecznej, klubach seniora, aresztach śledczych, hospicjach, domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.
- PoKolędzie to nie tylko wspólne muzykowanie, ale przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, okazanie mu ciepła, troski i uwagi – tak ważne szczególnie w okresie bożonarodzeniowym – zaznacza Jakub Siekierzyński, koordynator akcji PoKolędzie JP2, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.
Wspólne kolędowanie organizowane przez Centrum JP 2
W poprzednich latach w akcji wzięło udział kilka tysięcy osób. Zorganizowano ponad 180 spotkań kolędowych, w których uczestniczyło około 200 zespołów muzycznych. Nazwa akcji nawiązuje do tradycji chodzenia „po kolędzie”, czyli wspólnego muzykowania, spotkania i składania sobie życzeń noworocznych.
Czytaj więcej
Choć do Bożego Narodzenia pozostało jeszcze ponad pięć tygodni, w wielu miastach widać już przygotowania do nich. Montowane są świąteczne iluminacje. Ustawiane i ubierane są miejskie choinki. Ich uroczyste odpalenie większość samorządów planuje na przełomie listopada i grudnia.
Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno profesjonalnych muzyków, jak i amatorów. Czekają również na zgłoszenia instytucji, które chciałyby zaprosić do siebie kolędników. Poszukują też wolontariuszy, którzy pomogą przygotować spotkania kolędowe na miejscu. Wszystkie zgłoszone zespoły otrzymają śpiewniki i prezentacje multimedialne.