Aktualizacja: 08.03.2017 20:56 Publikacja: 08.03.2017 18:47
Docelowo żołnierze WOT mają być obecni w każdym powiecie.
Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik
Formacja ta dopiero powstaje. Jednocześnie jest atakowana przez opozycję, która nazywa ją wojskami Macierewicza. Resort obrony dopiero przygotowuje kampanię społeczną zachęcającą do wstąpienia w szeregi terytorialsów.
Pomimo to, jak wynika z badań przeprowadzonych przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej", 58 proc. ankietowanych uważa, że Wojska Obrony Terytorialnej są Polsce potrzebne. Przeciwnego zdania jest 36 proc. badanych, pozostali nie mają na ten temat zdania.
Dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych składek do ZUS za lata służby – co się dzieje, gdy funkcjonariusz po wyroku traci resortową emeryturę? Pokrywa je budżet państwa.
Rusza w końcu przegląd starych schronów, nowe zaczynają już być projektowane, a do każdego gospodarstwa domowego trafi poradnik, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Premier Donald Tusk mówi o masowym szkoleniu wojskowym, a prezydent Andrzej Duda o wpisaniu wydatków na obronność do konstytucji. Polska przygotowuje się do wojny.
Z Centralnego Biura Antykorupcyjnego odeszła nie tylko szefowa Agnieszka Kwiatkowska-Gurdak. Za nią poszli jej najbliżsi współpracownicy. Jeden z nich, wiceszef służby, chce jednak wrócić – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Były komendant główny Straży Pożarnej Mariusz F. wraz z trzema byłymi zastępcami zatrzymani przez CBA. Usłyszą zarzuty w aferze Collegium Humanum – ustaliła „Rz”.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Czy po klasach wojskowych i policyjnych w szkołach średnich będą tworzone klasy dla przyszłych strażaków?
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Czy deregulacja przyniesie realne korzyści? Jaką rolę w tym procesie odegra Rafał Brzoska? Prof. Elżbieta Chojna-Duch ocenia plany rządu i wskazuje kluczowe wyzwania związane z eliminacją barier prawnych.
Gdy jest zagrożenie ze strony Rosji i Białorusi powinny być budowane nie tylko zapory inżynieryjne, a też pola minowe. Ministrowie państw bałtyckich rekomendują wycofanie się z konwencji ottawskiej, która zakazuje stosowania min przeciwpiechotnych.
- Kiedy po wyborach 2023 roku nastąpiła zmiana władzy, a ministrem sprawiedliwości został Adam Bodnar, można było mieć nadzieje, że wszystko wejdzie na prawidłowe tory. Niestety, okazało się inaczej - mówił na antenie TOK FM sędzia Sądu Rejonowego w Nysie Mariusz Ulman.
Branża kolejowa jest podzielona w sprawie budowy Kolei Dużych Prędkości. Część specjalistów obawia się, że projekt osuszy budżet i zabraknie na budowę kolei regionalnych, które przewożą większość pasażerów.
Ministerstwo Sportu i Turystyki ma rozległe plany na ten rok. W tym roku chciałoby zainspirować powstanie 13 strategii dla różnych rodzajów polskiej turystyki. Do tego zachęcić 16 województw do pracy nad strategiami regionalnymi, żeby na końcu stworzyć jeden dokument dla całego kraju.
Po skandalach związanych z kinematografią, KPO, kuriozalnych konkursach na dyrektorów Instytutu Teatralnego, Teatru Narodowego i Opery Narodowej, bulwersuje rozdanie w programie Muzyka, składy komisji i to jak dysponuje rezerwą ministra Hanna Wróblewska.
Peruwiański rolnik Saúl Luciano Lliuya pozwał RWE – niemieckiego giganta energetycznego – twierdząc, że emisje koncernu przyczyniły się do topnienia lodowców w Andach, zwiększając ryzyko powodzi w jego rodzinnej miejscowości. „Domagam się sprawiedliwości klimatycznej” – zaznacza mężczyzna.
Węgierska partia rządząca Fidesz złożyła w parlamencie ustawę zakazującą organizowania w Budapeszcie parady równości.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas