Atrakcyjne jest nie tylko prowadzenie rachunku bankowego gminy, powiatu czy województwa. Banki coraz częściej oferują samorządom inne produkty, przygotowując pod tych klientów specjalne pakiety ofertowe.
[srodtytul]Rachunki bieżące...[/srodtytul]
Przeglądając takie bankowe oferty dla jednostek samorządu terytorialnego, zauważyć można, że otwiera je przeważnie możliwość prowadzenia przez bank rachunku rozliczeniowego bieżącego. Służy on gromadzeniu środków pieniężnych i przekazywaniu rozliczeń związanych z działalnością bieżącą. Banki oferują również możliwość otworzenia rachunku pomocniczego, który służy do przeprowadzenia określonych rozliczeń pieniężnych. Aby przyciągnąć samorządy, dają im ponadto możliwość automatycznego inwestowania nadwyżek finansowych znajdujących się na rachunku. Pozwala to na zwiększenie rentowności środków znajdujących się na rachunku bankowym gminy, powiatu czy województwa samorządowego.
Rachunek bieżący łączy się ponadto z możliwością korzystania z innych usług. Wymienić wśród nich można m.in. możliwość korzystania z dostępnego w tym rachunku kredytu, kart typu charge i debetowych, systemu bankowości elektronicznej itp.
[srodtytul]... i lokaty[/srodtytul]