Taka sytuacja jest na razie niemożliwa. Wkrótce jednak polskie szkoły i ich uczniowie dostaną szansę na podobne udogodnienia. Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje bowiem nad nowelizacją [link=http://akty-prawne.rp.pl/Dokumenty/Ustawy/2004/DU2004Nr256poz2572.asp]ustawy o systemie oświaty[/link]. Poprawiane przepisy dopuszczą i uregulują prawnie edukację online. Wskażą na możliwość wprowadzenia w szkołach e-learningu z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość.
[wyimek][b][link=http://blog.rp.pl/goracytemat/2011/01/25/uczen-pisze-wirtualna-klasowke/#respond]Skomentuj ten artykuł[/link][/b] [/wyimek]
[srodtytul]Specjalne potrzeby edukacyjne[/srodtytul]
– To bardzo dobry pomysł. Możliwość prowadzenia e-lekcji przyda się szczególnie przy nauczaniu indywidualnym, zwłaszcza uczniów niepełnosprawnych, którzy mają duże problemy z dotarciem do szkoły – ocenia Wojciech Książek z sekcji oświatowej NSZZ „Solidarność”. Dodaje, że takie rozwiązanie z pewnością ułatwi naukę dzieciom mającym specjalne potrzeby edukacyjne. Będą mogły uczestniczyć w wirtualnych lekcjach wyrównawczych. Pomoże też najzdolniejszym, którzy nie mają finansowych ani organizacyjnych możliwości udziału w zajęciach rozwijających.
[b]Prawo dopuści wprowadzenie lekcji online do podstawy programowej.[/b]