Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej w podróży służbowej

Nowe rozporządzenie dotyczące podróży krajowych w Służbie Celno-Skarbowej, które weszło w życie 20 maja 2017 r. nie określa zakresu podróży służbowej funkcjonariusza. Wskazuje to ustawa o KAS.

Publikacja: 06.06.2017 03:00

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej w podróży służbowej

Foto: www.sxc.hu

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej pod koniec maja udaje się w krajową podróż służbową, w związku z czym rozliczenie tej podróży nastąpi już zgodnie z nowymi przepisami. Czy w przypadku odbycia podróży własnym samochodem nowe przepisy przewidują zwiększenie zwrotu kosztów w stosunku do poprzednio obowiązujących regulacji?

Nie. Zgodnie z obowiązującą od 1 marca ustawą o Krajowej Administracji Skarbowej (dalej ustawa o KAS), w ramach KAS wyodrębniona została Służba Celno-Skarbowa, którą tworzą funkcjonariusze. W myśl art. 243 ustawy o KAS, funkcjonariuszowi odbywającemu podróże służbowe na terytorium Polski przysługują należności z tytułu tych podróży. Podróż służbowa obejmuje, określony w pisemnym lub ustnym poleceniu wyjazdu służbowego, okres od wyjazdu funkcjonariusza - w celu wykonywania czynności służbowych na obszarze kraju - poza miejsce pełnienia służby do jego powrotu. Od 20 maja wysokość i warunki ustalania należności przysługujących funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej z tytułu podróży służbowych określa rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 7 kwietnia 2017 r. (dalej nowe rozporządzenie).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Sądy i trybunały
Coraz więcej wakatów w Trybunale Konstytucyjnym. Prawnicy mówią, co trzeba zrobić
Prawnicy
Prof. Marcin Matczak: Dla mnie to podważalny prezydent
Zawody prawnicze
Rząd zmieni przepisy o zawodach adwokata i radcy. Projekt po wakacjach
Matura i egzamin ósmoklasisty
Uwaga na świadectwa. MEN przypomina szkołom zasady: nieaktualne druki do wymiany
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama