Aktualizacja: 03.04.2025 21:54 Publikacja: 05.07.2024 08:30
Piotr Gąciarek
Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński
Śledztwo to skutek zawiadomienia sędziego Piotra Gąciarka z Sądu Okręgowego w Warszawie. We wrześniu ubiegłego roku Gąciarek złożył do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez osiem osób, które brały udział w odsunięciu go od pracy, zawieszeniu, a także uniemożliwieniu mu powrotu do orzekania.
Sędzia mówił wtedy, że zawiadomienia dotyczą: ówczesnego (w momencie odsunięcia Gąciarka od pracy) prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie i rzecznika dyscyplinarnego sędziów Piotra Schaba, zastępców rzecznika dyscyplinarnego — Przemysława Radzika i Michała Lasoty, "osoby pełniącej obowiązki pierwszego prezesa Sądu Najwyższego, neosędzi, tak trzeba to powiedzieć, Małgorzaty Manowskiej", członków ówczesnej Izby Dyscyplinarnej — Tomasza Przesławskiego, Konrada Wytrykowskiego i Jacka Wygody oraz Joanny Przanowskiej-Tomaszek — prezes Sądu Okręgowego w Warszawie od 2022 roku.
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację, która zakazuje w Polsce sprzedaży podgrzewanych wyrobów tytoniowych...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Zakończył się drugi dzień egzaminów zawodowych dla prawników. Kandydaci na adwokatów musieli rozwiązać kazus zwi...
Wraz z kwietniowymi świadczeniami emeryci i renciści otrzymają dodatkowe roczne świadczenie pieniężne zwane 13....
Harmonogram wypłat 800 plus w kwietniu ulegnie pewnym zmianom. Dwa terminy wypadają w dni wolne od pracy i w zwi...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Co musi być w schronie? Zapas żywności, co najmniej trzy litry wody na osobę dziennie, apteczki, latarki i radio...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas